Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Materska skola skolka dieta pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
14. apríla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Zápis detí do škôl bude v Nitre prebiehať pre koronavírus netradične bez detí

Podmienky aj termíny podávania žiadostí prijatia dieťaťa do škôlok a škôl budú pre zamedzenie šírenia nového koronavírusu zmenené.

Podľa rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR budú podmienky aj dátumy prijatia detí do materských aj základných škôl iné. Dni otvorených dverí sú zrušené a žiadosti o prijatie sa budú podávať bez detí.

Mesto na svojom webe ďalej informovalo: „Ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt a ak pôjde o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nebude sa vyžadovať predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.“

Žiadosti o prijatie do materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta je možné podávať v termíne od 30. apríla do 31. mája 2020 a to v elektronickej forme na mailové adresy jednotlivých materských škôl.

Potrebný formulár nájdu záujemcovia na webe mesta, stránke materských škôl, priamo v materskej škole či v deň zápisu v materskej škole. Viac informácií vám poskytne aj odbor školstva, mládeže a športu, tel. kontakt: 037/ 650 22 76, e- mail.: [email protected]

Základné školy

Na základných školách budú taktiež zápisy detí prebiehať bez ich prítomnosti. Prebiehať budú v termíne od 15. do 30. apríla, presný dátum určuje zriaďovateľ školy. Podrobné informácie sa záujemcovia dozvedia na webových stránkach jednotlivých základných škôl.

Viac informácií nájdete aj tu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X