Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, financie
ilustračné
17. augusta 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: SITA/AP

Z peňazí na rekonštrukciu futbalového štadióna opravia školy

NITRA 16. augusta – Futbalový štadión v Nitre sa v tomto roku rekonštruovať pravdepodobne nezačne. Pripravuje sa projektová dokumentácia a stále nie je stavebné povolenie. Mesto preto časť peňazí, ktoré boli určené na jeho opravu, presunulo na rekonštrukčné práce na školách. „Vyčlenili sme síce 100-tisíc eur, ktoré majú ísť na projektovú dokumentáciu, a 200-tisíc na prvú etapu prác na futbalovom štadióne, ale nepredpokladám, že stavebné povolenie sa nám podarí získať v tomto roku. Len v týchto dňoch sa skončila verejná súťaž, ktorú vyhlásil futbalový zväz. Preto sme sa rozhodli časť týchto peňazí presunúť na opravu havarijných stavov v budovách základných škôl,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč.

Poslanci na svojom augustovom mimoriadnom zastupiteľstve odsúhlasili sumu 100-tisíc eur, ktorá pôjde predovšetkým na opravy v ZŠ Kniežaťa Pribinu, kde je porušená statika ale aj na drobné opravy v ďalších mestských školách. „Na rekonštrukciu futbalového štadióna je schválená štátna dotácia 2,4 milióna eur, ale túto sumu má v kompetencii Slovenský futbalový zväz, ktorý vyhlásil aj verejnú súťaž. Mesto má dofinancovať zhruba 1,6 milióna eur. Za tieto peniaze chceme urobiť vyhrievaný trávnik, vybudovať bezpečnostné prvky na štadióne a spoločenské priestory,“ doplnil Dvonč. So stavebnými prácami na nitrianskom futbalovom štadióne sa tak začne až na budúci rok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X