Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HK Nitra, HK Dukla Trenčín Tréner HK Nitra Antonín Stavjaňa a asistent trénera Andrej Kmeč.
18. októbra 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skTS NitraDeň.sk

Viac o odchode trénera Kmeča z Nitry

Kmeč zodpovednosť skutočne prebral. Po nevydarenom zápase sa rozhodol odísť z funkcie trénera.

V siedmom kole zápasov Tipsport ligy skončil súboj HK Nitra proti HC Košice debaklom 0:9 v neprospech Nitry. Prevahu Košíc bolo vidieť už v prvej tretine, kedy bolo skóre otvorené už v 30. sekunde strelou Chovana. Gól číslo dva padol v piatej minúte vďaka presnému zásahu Rapáča.

Už o tri minúty na to využil presilovku Haščák a zvýšil vedenie na 0:3. Štvrtý gól skončil v bráne Nitry opäť vďaka hokejke Haščáka. Nasledovala výmena brankára a nástup Šimbocha, no ten inkasoval už v 15. minúte a prvá tretina skončila stavom 0:5.

Kmeč prevzal zodpovednosť

V druhej tretine Nitra inkasovala len raz, a to v 28. minúte. Haščák sa totiž postaral o ďalší gól a tým pádom aj o svoj hetrik. Košarišťan – brankár Košíc – prakticky nemusel robiť nič. Akčnejšia bola posledná tretina. Po siedmom góle z dielne Skokana skóroval Majdan.

Za stavu 0:8 sa zápas blížil ku koncu, no v záverečných sekundách ešte zaúradoval Haščák a vyslúžil si tak štvrtý gól. Toto stretnutie určite ovplyvní aj ďalšie športové stávky na bet365. Kriticky sa k tomu postavil aj Andrej Kmeč, nitriansky tréner. Ten povedal, že výsledok je katastrofálny a Nitra momentálne nespĺňa vlastnosti konkurencieschopného tímu.

Košiciam k hre i k výsledku pogratuloval a plne na seba prevzal zodpovednosť. Vyjadril sa aj košický tréner Peter Draisaitl, ktorý povedal, že Košice neboli lepšie o 9 gólov. Podľa neho mali Košice svoj deň. Pokračuje s tým, že ich góly boli rýchle a konečne sa im podarilo skórovať aj z presiloviek. Doteraz sa v nich totiž trápili. Dodal však, že Nitra mala dosť šancí, no jeho hráči odviedli solídnu prácu.

Nasledovala abdikácia

Kmeč zodpovednosť skutočne prebral. Po nevydarenom zápase sa rozhodol odísť z funkcie trénera. Vedenie klubu prijalo jeho rozhodnutie a na opätovnom obsadení uvoľneného postu momentálne pracuje. Kmeč sa stal hlavným trénerom po odchode Antonína Stavjaňa zo Zlína.

Stalo sa tak po ich úspešnej striebornej sezóne 2018/2019. Tím pod Kmečovým vedením odohral sedem zápasov a získal osem bodov, za čo si vyslúžili aktuálne 11. miesto v tabuľke. V prvých troch zápasoch vyhrali a sezóna vyzerala sľubne, no v piatom kole prehrali v Poprade za stavu 0:5 a potom doma s Detvou 3:5. Zápas s Košicami bol pre Kmeča posledný a rozhodol sa odísť.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.