Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
univerzita konstantína filozofa
Foto: ilustračné, UKF v Nitre
14. februára 2020 Správy Nitra od NitraDen.skUKF v Nitre Diskusia()

Uplatnenie absolventov UKF je viac ako uspokojivé

Odchod absolventov do zahraničia sa pravdepodobne zníži. Väčšina sa dokáže uplatniť v odbore, ktorý vyštudovala.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR vytvorilo portál www.uplatnenie.sk. Zo získaných výsledkov sa dozviete zaujímavé a prínosné informácie. Okrem iného aj to, koľko mala univerzita absolventov, aké percento z nich zostalo bez práce a koľko percent pracuje vo vyštudovanom odbore.

Široké spektrum možností

K potešujúcim informáciám patrí aj fakt, že najviac absolventov sa uplatní v Nitrianskom kraji, nasleduje Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Žilinský a Banskobystrický kraj. Najmenej absolventov sa zamestná v Košickom a Prešovskom kraji. Najväčší záujem bol o oblasť vzdelávania, Veľkoobchodu a maloobchodu, a nakoniec sociálnej práce a zdravotníctva.

Význam portálu

Všetky získané údaje sa viažu k roku 2018. Ich dôležitosť je však nesporná, pretože pomáhajú racionalizovať súčasný systém vzdelávania, odhaľovať reálne problémy absolventov stredných a vysokých škôl pri hľadaní práce  a formulovať vízie kvalitného vzdelávania aj do budúcnosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X