Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra univerzita konstantina filozofa.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF - koláž NitraDen.sk
13. júna 2024 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF Diskusia()

XXL Akadémia sa vracia: UKF opäť spúšťa projekt zameraný na vzdelávanie osôb so špeciálnymi potrebami

Po troch rokoch prestávky sa Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre vracia k projektu XXL Akadémia, ktorý je zameraný na vzdelávanie a rozvoj schopností osôb so špeciálnymi potrebami. Na akademickej pôde UKF sa uskutočnia rôzne workshopy a semináre, ktoré účastníkom pomôžu zvládať každodenné činnosti a integráciu do spoločnosti.

Prijatím preventívnych pandemických opatrení v roku 2020 došlo k prerušeniu organizovania 10. ročníka „XXL Akadémie“. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa tento rok vrátila k tomuto projektu, ktorý je zameraný na vzdelávanie osôb so špeciálnymi potrebami na akademickej pôde a na rozvíjanie ich schopností a zručností.

Dvadsaťosem osôb so špeciálnymi potrebami zo zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja a z komunity mesta Nitry absolvuje v závere letného semestra na UKF v Nitre vzdelávacie workshopy a semináre vedené skúsenými pedagógmi a odborníkmi.

Aktivity sú rozdelené do rôznych zaujímavých tematických celkov počas jedného týždňa, konkrétne od 17. do 21. júna 2024. Cieľom projektu je prostredníctvom práce, interakcie a aktívnej umeleckej, spoločenskej činnosti v akademickom prostredí naučiť študentov XXL Akadémie zvládať činnosti každodenného života. Aktivity vedú účastníkov k väčšej samostatnosti, aktivizácii, radosti a úspešnej integrácii.

Na účastníkov tohtoročnej XXL Akadémie čaká napríklad slávnostná imatrikulácia, výtvarný workshop, podujatia o folklóre a tradíciách, ako aj semináre o rozvoji komunikačných zručností a tímovej spolupráci.

Vyvrcholením projektu bude slávnostná promócia absolventov akadémie. Táto udalosť bude momentom hrdosti nielen pre absolventov, ich asistentov a rodiny, ale aj pre akademickú obec UKF a podporujúcich partnerov. Bude to oslava úspechov študentov a zároveň potvrdenie dôležitosti a prospešnosti takéhoto vzdelávania, ktorého výsledky sú prínosom pre komunitu.

XXL Akadémiu 2024 organizuje UKF v Nitre – Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva, v spolupráci s ďalšími pracoviskami univerzity, so ZSS Kreatív Klasov a s finančnou podporou NSK.

Xxl akademia 2024 postera1 web.jpg
Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X