Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zs_pribinu_rekonstrukcia 1.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
20. septembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Oprava ZŠ kniežaťa Pribinu bude drahšia, objavili sa praskliny

Rekonštrukcia najstaršej základnej školy v Nitre bude drahšia ako mesto predpokladalo. Po odkrytí omietky pod fasádnym plášťom Základnej školy kniežaťa Pribinu sa objavili praskliny, problémy sú aj na streche. Na práce dohliada statik.

„Moja obava, čo táto rekonštrukcia prinesie, sa naplnila. Ďalšia obava zo zvýšenia nákladov je aj pri oprave telocvične, kde sa ide robiť elektroinštalácia a podlaha,“ uviedol primátor Jozef Dvonč. Škola z roku 1933 bola dlhodobo v zlom stave, z jej zvetranej fasády odpadávali kusy omietky. Zateplenie fasády, oprava a zateplenie strechy a regulácia vykurovacieho systému s cieľom usporiť na energiách mala stáť zhruba 710-tisíc eur. Už teraz je zrejmé, že to bude viac.

Oprava zasiahla do začiatku školského roka, žiaci sa učia v dvoch zmenách len na prvom poschodí. Prvý stupeň má vyučovanie dopoludnia, žiaci druhého stupňa sa učia popoludní. V skrátenej prevádzke je aj školský klub. Škola požiadala rodičov o zhovievavosť a prijala v súvislosti s bezpečnosťou žiakov 14 opatrení. „Potrebujeme konať rýchlo, ale v súlade s harmonogramom, aby sa havarijný stav odstránil,“ podotkol Dvonč.

ZŠ kniežaťa Pribinu sa dočká aj vynovenia vnútorných priestorov. Predpokladané náklady sú zhruba 500-tisíc eur. V roku 2014 opravovali havarijné stavy školských budov, riešila sa havária vonkajšieho a vnútorného rozvodu pitnej vody. V roku 2015 prišla na rad oprava havarijného stavu podlahy a povrchov kuchyne za 35-tisíc eur, informoval prednosta nitrianskej radnice Igor Kršiak.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X