Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta, oprava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
28. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianska investičná opraví miestne komunikácie, pozrite, ktoré ulice sa dočkajú rekonštrukcie

Radnica nedávno podpísala viacero zmlúv so spoločnosťou Nitrianska investičná, práve tá sa má postarať o opravy miestnych komunikácií vo viacerých lokalitách Nitry.

Podľa zverejnených dokumentov dôjde k rekonštrukcii Chmeľovej doliny, prvá etapa opráv sa uskutoční na základe cenovej ponuky, ktorú Nitrianska investičná doručila mestu 18. októbra 2016.

S prácami sa má začať do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia staveniska. Robotníci majú svoje práce ukončiť do 16. decembra 2016.

Cena za vykonanie diela bola určená na 300-tisíc eur vrátane DPH. „Zhotoviteľ sa zaväzuje, že nezrealizované práce a dodávky odsúhlasené objednávateľom, projektantom a stavebným dozorom budú z ceny diela odpočítané a to v cene, v akej sú zahrnuté do rozpočtu,“ spresňuje zmluva.

Chmeľová dolina bude mať po dokončení prác rozšírenú vozovku a dobudovaný chodník. Rozpočet zahrnul práce a dodávky, zemné práce, zakladanie, komunikácie, rúrové vedenie či ostatné konštrukcie a búracie práce.

Nitrianska investičná sa postará aj o miestnu komunikáciu Červeňova, ktorá pôjde od Dolnočermánskej po Hatalovu ulicu. Zhotovenie diela sa vykoná na základe cenovej ponuky zo dňa 12. októbra 2016.

Práce na miestnej komunikácii majú byť dokončené do 30. apríla 2017. Mesto za ne zaplatí 90-tisíc eur vrátane DPH. Ako uvádza zverejnená zmluva, záručná doba na miestnu komunikáciu bude 60 mesiacov.

Opravovať sa budú aj chodníky na Novozámockej ulici. Ako v predchádzajúcich prípadoch, aj tentoraz bola zákazka priklepnutá spoločnosti Nitrianska investičná, a to na základe cenovej ponuky zo dňa 12. októbra 2016.

Chodníky na Novozámockej majú byť opravené do 30. apríla 2017, s prácami na ich rekonštrukcii má spoločnosť začať do desiatich kalendárnych dní odo dňa prebratia staveniska.

Cena za opravu bola určená na 100-tisíc eur vrátane DPH. Zahrnuté je v nej odstránenie asfaltového podkladu, vytrhanie betónových obrúb, spojovací asfaltový postrek, osadenie chodníka a obrubníka a ďalšie práce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X