Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz staranr titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Klub priateľov starej Nitry

Nitra včera a dnes alebo ako sa mesto pod Zoborom rokmi menilo #174

Vďaka pomoci Klubu priateľov starej Nitry sme pre vás vytvorili sériu výnimočných fotografií z rôznych období nášho milovaného mesta. Vydajte sa s nami na púť plnú objavov a spomienok.

Tank stál počas okupácie v roku 1968 na Mostnej pred odbočkou na Podzámsku obsadil most no pri druhom moste nebolo nič ten nemali v mape. Na hrade boli dvaja maďarskí vojaci, ktorí ani poriadne nevedeli v akom meste sú a ako vidové pozorovanie mali na kasárne pod Zoborom.

Foto 1 predmostie tank.jpg
Foto: www.facebook.com

Na fotografií sú zachytené Párovce. Ide o zadnú bránu základnej školy, ktorá sa nachádzala v miestach dnešného Párovského gymnázia. Inak sa nazývala aj Učňovská alebo Židovská.

Foto 2 skola.jpg
Foto: www.facebook.com

Viete, čo je to za záhadný stroj a kde sa nachádza? V pozadí je Tabáň, vľavo sa odbočuje zo Štúrky na Palánok a tá záhadná vec stojí na Štúrovej ulici. Podivný stroj je bicyklokolotoč alebo ak bicyklový kolotoč. Išlo o jarmočnú atrakciu a keďže v tých časoch nie každý bicykel vlastnil, tak si zaplatil za takúto jazdu.

Foto 3 bicyklokolotoc.jpg
Foto: www.facebook.com

Fotografia plavby s romantickým pozadím Nitrianskeho hradu je zachytená približne v roku 1958. Už bolo po regulácii a napravo sú už postavené 4-bytovky, ktoré stavali v 50. rokoch, a teda ide o plavbu po jazierku.

Foto 4 hangocka hrad park plavba.jpg
Foto: www.facebook.com

Zaujímavý pohľad na niekdajšiu Nitru. Na fotografií je dobre vidieť nápis na Hoteli Loeffler, neskôr sa volal Slovan, potom Symfónia a dnes Capital. Čo upútalo na fotografií vás?

Foto 5 nitra mesto.jpg
Foto: www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X