Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
polícia auto
Foto: ilustračné, SITA
6. augusta 2014 Správy Nitra od NitraDen.skKR PZ ilustračné: SITA/AP

Muž z Nitry chcel dieťaťu zachrániť život, z(a)držali ho však policajti!

V pondelok 4.augusta 2014 začal na sociálnej sieti kolovať príbeh, ktorý napísal vodič nespokojný s postupom policajtov.

Vodič sa vyjadril k prípadu, s ktorým sa stretol na nitrianskych cestách. Tvrdí, že počas toho, ako sa snažil pomôcť matke previezť svoje dieťa k doktorke, ho zastavili a vo vážnej situácii zdržovali policajti.

Na zastávke kúsok za obcou Dražovce spozoroval vodič matku s dieťaťom, ktoré dostalo kŕčový kolaps. Podľa jeho slov sa ponúkol, že ich zavezie k doktorke. Prevoz bol nutný, nakoľko dieťa potrebovalo dostať injekciu. Počas cesty však vodiča zastavila polícia, pretože prekročil rýchlosť. Aj po snahe vysvetliť polícii vážnosť situácie mu policajti uložili pokutu vo výške 66 eur.

„Len chceli k babke a zabudla injekciu. Ponúkol som na svojom označenom vozidle prevoz do nemocnice, nech ho pozrú. Povedali, že tu blízko majú doktorku, ktorej už volali. Čas príchodu sanitky a možnosť ho dostať 4 km k doktorke, ktorá mu podá injekčne liek som zhodnotil v prospech prevozu. Frčíme. V tom ma zastaví polícia, lebo som na konci dediny prekročil rýchlosť. Presne vedeli kde stáť. Vysvetľoval som, prosil, chytal sa za hlavu a prosil. Nepomohlo to. Ani do auta nepozreli. Vzali mi vodičský preukaz, lebo som nemal 66 eurovú hotovosť pri sebe. Ich 5 minutové zdržanie na super rýchlom vozidle a ľudskosť, ktorou preukázali ich logo: Pomáhať a Chrániť by určite zabralo,“ opisuje situáciu vodič.

„Dieťa prevzala milá a rozcuchaná pani doktorka. A mamička? Vtlačila mi do rúk 10 eur so slovami: Ďakujem. Desiatnik som vrátil a pokračujem v ceste ďalej,“ dokončil smutne.

Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre postup policajtov preveruje. Podľa vyjadrenia policajtov sa celý služobný zákrok udial inak ako uvádza vodič.

Vodič tvrdí, že vo vozidle sa nachádzala matka s malým dieťaťom.

V čase, keď policajti vodiča kontrolovali  sa vo vozidle nachádzal iba vodič a chlapec vo veku asi 10-12 rokov, o ktorom tvrdil, že je jeho syn a vezie ho do Topoľčian k lekárovi. Policajti sa vodiča spýtali či ide o urgentný, život ohrozujúci stav, pričom on uviedol, že iba nestíha a preto sa ponáhľa na vyšetrenie. Žiadne iné osoby sa v aute nenachádzali.

Vodič ďalej uvádza: V tom ma zastaví polícia, lebo som na konci dediny prekročil rýchlosť. Presne vedeli kde stáť.

Policajti nestáli na ceste, ale boli v služobnom motorom vozidle z ktorého merali rýchlosť. Dňa 4.8.2014 v čase o 05.34 v obci Drážovce na ceste I/64 na Topoľčianskej ulici vodič nedodržal stanovenú rýchlosť v obci 50 km/h a prekročil túto rýchlosť o 33km/h. Následne ho policajti so služobným motorovým vozidlom predišli a zastavili medzi obcami Drážovce a Podhorany. Priestupcovi bola uložená pokuta vo výške 60,-€. Keďže vodič nemal hotovosť na zaplatenie pokuty, bol mu vydaný blok na pokutu nezaplatenú na mieste a v zmysle zákona zadržaný vodičský preukaz.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre vzhľadom na tieto rozdiely žiada matku dieťaťa a lekárku, aby sa polícii ozvali a svojím vyjadrením prispeli k objasneniu tejto udalosti.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X