Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Diaľnica D1 èiastoène uzavretá
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Diaľnica D1 v úseku Viedenská cesta - Prístavný most je pre rekonštrukciu èiastoène uzavretá, 30. máj, Bratislava. Foto: SITA/Nina Bednáriková
25. júla 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Do konca roka spoja priemyselný park pri Dražovciach s R1

Pri priemyselnom parku Nitra-Sever vznikne iba napojenie od Banskej Bystrice, ďalšie etapy sú v nedohľadne

NITRA 25. júla – V nitrianskom priemyselnom parku Nitra-Sever pri Dražovciach dnes oficiálne spustili výstavbu prepojenia s rýchlostnou cestou R1. Do konca roka plánujú dokončiť prvú etapu, ktorej súčasťou bude vybudovanie iba jedného odbočovacieho pruhu smerom z Banskej Bystrice a nájazdový pruh na Bratislavu. Napojenie bude v blízkosti firmy DS Smith, ktorá sa nachádza najbližšie k R1 v strede priemyselnej zóny.

„Takéto cestné prepojenie nám odľahčí dopravu cez mesto a veríme, že to pomôže aj príchodu ďalších investorov,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč. Výstavbu realizuje spoločnosť MH Invest, ktorá patrí ministerstvu hospodárstva. „Na prvú etapu sme vyčlenili 3,5 milióna eur a samozrejme, že ideálne by to bolo prepojiť aj z druhej strany od Bratislavy z D1, takže v budúcnosti by tu mal vyrásť aj most a mimoúrovňová križovatka. To ale bude aktuálne, až keď bude priemyselný park využitý vo väčšej miere,“ informovala konateľka spoločnosti MH Invest Dana Tomičová.

„Už sme začali s prípravnými prácami, čakajú nás prekládky inžinierskych sietí, úprava potoka a vznikne tu kruhová križovatka s dvoma napájacími vetvami na R1, ktorá by mala byť hotová do konca roka,“ doplnil Martin Martinák z firmy Strabag, ktorá bude cestu stavať.

Priemyselný park Nitra–Sever pri Dražovciach chce mesto v budúcnosti prepojiť aj s obytnou zónou Párovské lúky, kde by malo vyrásť nové sídlisko. Celková rozloha priemyselného parku je vyše 400 ha, približne 220 hektárov je v súčasnosti vo vlastníctve spoločnosti Nitra Invest. Zvyšok je zatiaľ majetkovo neusporiadaný. „Máme tu 10 firiem, v ktorých pracuje približne 4 000 ľudí a využívame polovicu z územia, ktoré v súčasnosti vlastníme,“ informoval projektový manažér firmy Nitra Invest Ján Baran. Ako dodal, počet firiem v parku sa v posledných mesiacoch stabilizoval, ale stále hľadajú nájomcov nevyužívaných priestorov. Hlásia sa aj noví, v prvom rade sa však zaujímajú o dopravné napojenie a niektorí sa preto radšej presunuli inde. „Bude to veľké plus, keď sa dopravné prepojenie urobí a bude to ďalšie zatraktívnenie priemyselného parku pre potenciálnych investorov,“ dodal Baran.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X