Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.uniag.sk
11. augusta 2021 Správy Nitra od NitraDen.skwww.uniag.sk Diskusia()

Slávnostné odovzdanie žatevného venca sa tento rok nieslo v znamení úcty a zdarného priebehu žatevných prác

Tak ako každý rok, aj tento sa pri príležitosti ukončenia prác na poli uskutočnilo odovzdávanie žatevného venca.

Konateľ Vysokoškolského poľnohospodárskeho podniku SPU, Ing. Ján Dzurjanin odovzdal 4. augusta rektorke SPU v Nitre doc. Klaudii Halászovej žatevný veniec. Ten symbolizuje úctu a zdarný priebeh žatevných prác.

Foto: www.uniag.sk

„Tohtoročná žatva sa začala 7. júla na stredisku v Oponiciach zberom jarného jačmeňa (jesenná sejba) a v pondelok 19. júla na stredisku v Kolíňanoch zberom kapusty repkovej pravej ozimnej,“ informoval Dzurjanin.

Výsledky žatvy boli uspokojivé aj napriek minuloročnej jeseni, ktorá bola neprajná, najmä kvôli bohatým zrážkam. „Podarilo sa nám založiť pokusný porast jarného jačmeňa na výmere 16 hektárov. Jesenná sejba  jarného jačmeňa sa nám odmenila úrodou 8,1 t. ha,“ zhodnotil konateľ podniku.  

„Začiatok jari bol vzhľadom na veľké výkyvy počasia dosť oneskorený. Neskoré jarné mrazy neobišli ani naše porasty repiek. Napriek poškodeniu jarnými mrazmi repka dosiahla úrodu 3,83 t. ha,“ uviedol Dzurjanin.

Foto: www.uniag.sk

Žatva sa skončila 27. júla na stredisku Kolíňany zberom ovsa siateho a 28. júla na stredisku Oponice zberom pšenice ozimnej.

„Napriek rôznym vplyvom počasia ako aj celkovému priebehu ročníka 2020/2021, dosiahnuté žatevné výsledky hovoria o poctivej práci našich ľudí, za čo im patrí veľká vďaka,“ dodal na záver konateľ VPP SPU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X