Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Studenti veltrh agrokoplex ilustracne pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay
27. septembra 2018 Kam na školu od NitraDen.skgaudeamus.cz Diskusia()

Nitriansky veľtrh Gaudeamus predstavil 270 rôznych vzdelávacích inštitúcií

Pre študentov stredných škôl si v nitrianskom výstavisku Agrokomplex pripravili vysoké školy prednášky a iný sprievodný program.

Cieľom šiesteho ročníka európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2018 bolo sprostredkovanie informácií, poradenstvo a motiváciu pri voľbe ďalšieho štúdia. Veľtrh prebiehal v stredu 26. septembra aj vo štvrtok 27. septembra. Predstavilo sa na ňom viac ako 5 000 študijných programov z rôznych fakúlt zastúpených z 270 univerzít. Okrem slovenských vzdelávacích inštitúcií sa zúčastnili na veľtrhu aj viaceré zahraničné univerzity, najmä z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Holandska, Kanady, Singapuru či Švajčiarska.

Odpovede na otázky

Študenti mali k dispozícii aj služby poradenského centra, kariérne poradenstvo a pre nerozhodných záujemcov bolo zriadené i testovacie centrum. V programe boli zaradené i prednášky univerzít a vysokých škôl, kde sa zúčastnení dozvedeli najnovšie informácie o daných školách a ponuke ich štúdia, ale tiež informácie o internátoch, jedálňach a mimoškolských aktivitách. Študenti sa mohli prednášajúcich pýtať rôzne otázky a informovať sa od súčasných študentov, ktorí taktiež na podujatí prednášali. V programe boli zaradené aj tematické prednášky. Tento ročník organizátori ponúkli študentom až 39 prednášok.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X