Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Studenti veltrh agrokoplex ilustracne pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay
27. septembra 2018 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.skgaudeamus.cz Diskusia()

Nitriansky veľtrh Gaudeamus predstavil 270 rôznych vzdelávacích inštitúcií

Pre študentov stredných škôl si v nitrianskom výstavisku Agrokomplex pripravili vysoké školy prednášky a iný sprievodný program.

Cieľom šiesteho ročníka európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2018 bolo sprostredkovanie informácií, poradenstvo a motiváciu pri voľbe ďalšieho štúdia. Veľtrh prebiehal v stredu 26. septembra aj vo štvrtok 27. septembra. Predstavilo sa na ňom viac ako 5 000 študijných programov z rôznych fakúlt zastúpených z 270 univerzít. Okrem slovenských vzdelávacích inštitúcií sa zúčastnili na veľtrhu aj viaceré zahraničné univerzity, najmä z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Holandska, Kanady, Singapuru či Švajčiarska.

Odpovede na otázky

Študenti mali k dispozícii aj služby poradenského centra, kariérne poradenstvo a pre nerozhodných záujemcov bolo zriadené i testovacie centrum. V programe boli zaradené i prednášky univerzít a vysokých škôl, kde sa zúčastnení dozvedeli najnovšie informácie o daných školách a ponuke ich štúdia, ale tiež informácie o internátoch, jedálňach a mimoškolských aktivitách. Študenti sa mohli prednášajúcich pýtať rôzne otázky a informovať sa od súčasných študentov, ktorí taktiež na podujatí prednášali. V programe boli zaradené aj tematické prednášky. Tento ročník organizátori ponúkli študentom až 39 prednášok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X