Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dolnohorska drazovska cesta vozovka opravy komunikacie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk SH

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Zlý stav vozovky na Dolnohorskej a Drážovskej je na zaplakanie. Kedy prebehne rekonštrukcia?

Pri prechádzaní touto časťou mesta stačí jeden nesprávny pohyb autom a môže na ňom vzniknúť značná škoda. Nehovoriac o nebezpečí pre cyklistov, či chodcov prechádzajúcich cez túto časť vozovky.

Na našu výzvu reagovali ľudia aj z okolia ulíc Dolnohorská a Drážovská. Stav vozovky je tu nevyhovujúci, kanále sú buď nebezpečne vpadnuté alebo vypustené. V križovatkách aj mimo nich sa nachádzajú nebezpečné diery.

Stačí nesprávny pohyb autom a môže na ňom vzniknúť značná škoda. Nehovoriac o nebezpečí pre cyklistov, či chodcov prechádzajúcich cez túto časť vozovky.

Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 3.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Premávka je tu pritom pomerne hustá, chodia tadiaľto autobusy, ale najmä ako peší študenti strednej školy, či mamičky s deťmi z okolitých domov a bytov.

Zaujímalo nás, čo s nevyhovujúcou vozovkou plánuje robiť mesto. Aké opravy a kedy túto cestu čakajú. „Pokiaľ ide o túto lokalitu, bude sa tu robiť súvislá oprava,“ odpovedal nám na otázky hovorca Tomáš Holúbek.

Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 4.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Cesta by mala prejsť kompletnou opravou v dvoch etapách. Prvá je podľa slov hovorcu mesta plánovaná zhruba od cirkevných pozemkov po spojnicu s plynárenskou radovou zástavbou a druhá etapa je od otočiska po novú bytovku.

Prvá etapa je iba na ohlášku, následne sa bude riešiť verejné obstarávanie, termín realizácie je odhadom júl. Druhá etapa musí ísť cez stavebné povolenie, odhadovaný termín realizácie august-september,“ dodal hovorca. Táto nebezpečná vozovka by teda mala byť minulosťou už kontom leta.

Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 6.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 7.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 8.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 9.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 10.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 11.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 13.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Dolnohorska drazovska nitra vytlky cesta 12.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X