Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Príroda, deti, UKF
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF, Gettyimages - koláž Nitradeň
29. augusta 2022 Správy Nitra od NitraDen.skukf.sk Diskusia()

Projekt nitrianskej univerzity má pritiahnuť záujem detí o prírodu, organizujú sa podujatia pre učiteľov

Na konci septembra sa uskutoční konferencia s medzinárodnou účasťou, ktorej program bude určený pre učiteľov materských a základných škôl, vychovávateľov či lesníkov.

Príroda a jej ochrana sú dnes mimoriadne dôležité a mali by sa o ňu zaujímať všetky vekové ročníky. Projekt Lesná pedagogika a výchova k trvalo udržateľnému rozvoju v predprimárnej a primárnej edukácii je orientovaný na tých najmenších.

Pedagogická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) spolupracuje na projekte s Národným lesníckym centrom. Cieľom je navrhnúť, realizovať, overiť metódy a formy vzdelávania, ktoré umožnia vyučovanie lesnej pedagogiky.

Ďalším cieľom je podporovať záujem o vzdelávanie detí predškolského veku a žiakov mladšieho školského veku o lesnom prostredí, prírode a potrebe ochrany životného prostredia. Zároveň sa u detí rozvíja prírodovedná gramotnosť.

Od roku 2020 sa vďaka tomuto projektu podarilo zrealizovať niekoľko podujatí pre učiteľov materských škôl, učiteľov primárneho vzdelávania, vychovávateľov školských klubov detí, lesných pedagógov či študentov pedagogickej fakulty.

Počas štvrtka 29. septembra a piatka 30. septembra sa uskutoční konferencia s medzinárodnou účasťou Učenie o lese a udržateľnosť vo výchove a vzdelávaní v priestoroch UKF. Program je určený pre odbornú verejnosť, akademikov, učiteľov materských a základných škôl alebo lesníkov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X