Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
letná škola UKF
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF
14. septembra 2022 Správy Nitra od NitraDen.skukf.sk Diskusia()

Pracovníci a študenti UKF sa zapojili do letných škôl, konali sa aj v Česku či Rakúsku

Účastníci a lektori si z letných škôl odniesli spätnú väzbu na svoju prácu, medzinárodné skúsenosti či inšpiráciu do ďalšieho štúdia a práce.

Katedra matematiky Fakulty prírodných vied a informatiky UKF má za sebou zaujímavé leto, počas ktorého sa konalo hneď niekoľko letných škôl. Boli zamerané na vyučovanie matematiky a výskum v teórii vyučovania matematiky.

Letná škola vo Varne

Prvá letná škola Socio-scientific Issues in Mathematics and Science Initial Teachers Education: Join a unique intercultural experience preparing you for the future classroom! sa konala od stredy 15. júna do piatka 24. júna na Pedagogickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. Zúčastnili sa na nej piati študenti UKF z rôznych odborov.

Na ďalšiu letnú školu Dealing with environmental issues in science education – Deeping future science and maths teachers’ learning by teaching zavítali pracovníci a študenti už o niečo ďalej, a to do bulharskej Varny. Bola od nedele 31. júla do štvrtka 11. augusta.

Na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa organizovala Letná škola didaktiky matematiky a to od stredy 6. júla do štvrtka 7. júla. Učitelia základných a stredných škôl riešili matematickú prechádzku prostredníctvom aplikácie MathCityMap v centre mesta.

Letná škola UKF
Foto: UKF

Slávnostný krst knihy

Utrecht Summer School: Mathematics Education bola od pondelka 15. augusta do štvrtka 25. augusta. Docentky UKF uskutočnili workshop o matematických prechádzkach v centre holandského Utrechtu.

Docentka Medová sa v Ústí nad Labem v Česku zúčastnila Letní školy didaktiky přírodovědných předmětů STEM. Táto letná škola sa skladala z niekoľkých akreditovaných programov pre učiteľov matematiky a prírodovedných predmetov.

Spolupracovala ako lektorka pri realizácii programu s kolegami z Univerzity J.E. Purkyně, Ústí nad Labem a Univerzity Karlovej v Prahe. Navrhnutý program ďalšieho vzdelávania vychádza zo spoločnej knižnej publikácie 16 autorov. Slávnostný krst knihy sa konal vo štvrtok 18. augusta.

Letná škola UKF
Foto: UKF

Posledná letná škola

Záver leta patril prestížnej letnej škole YERME Summer School, ktorá sa organizovala na Univerzite Johannesa Keplera v rakúskom Linci. Je určená pre doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov.

Doktorandka Haringová prezentovala čiastkové výsledky a navrhovanú metodiku svojej dizertačnej práce na tému Spolupráca ako prostriedok profesionálneho rozvoja učiteľov matematiky.

Lektori a účastníci letných škôl hodnotia svoju skúsenosť pozitívne. Odniesli si spätnú väzbu na svoju prácu, medzinárodné skúsenosti, nové informácie a inšpiráciu či nové kontakty na pracoviskách v Európe i v celom svete.

Letná škola UKF
Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X