Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra zbor vazenskej a justicnej straze.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
28. decembra 2022 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skZbor väzenskej a justičnej stráže Diskusia()

Odsúdené ženy z nitrianskeho ústavu dostali vianočný darček, vybrali sa na vychádzku mestom

Takmer stovka odsúdených žien sa počas vianočných sviatkov domov k rodinám nedostalo. Od vedenia ústavu však dostali darček v podobe prechádzky vianočnou Nitrou.

Tento rok nemohli vianočné sviatky stráviť so svojimi rodinami, no za dobré správanie a príkladné plnenie svojich povinností v ústave dostali cenný darček. Vychádzku do vianočnej Nitry dostalo 92 odsúdených žien z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Nitra-Chrenová.

Ženy boli rozdelené do štyroch skupín, ktoré sa mohli v sprievode príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže prejsť ulicami mesta a nasať trochu vianočnej atmosféry.

Zbor vazenskej a justicnej straze odsudene zeny vaznica 4.jpg
Foto: www.facebook.com

Prvá skupina nemala šťastie na počasie a počas sychravého dňa sa vydali do Adventného mestečka na Svätoplukovom námestí. Navštívili tu stánok dobrovoľníkov pôsobiacich v centre Maltézskej pomoci Slovensko v Nitre. Dobrovoľníci ženám ponúkli maltézsky punč, vianočné medovníky, pagáčiky aj chlieb s cibuľou.

Ako uvádza Zbor väzenskej a justičnej stráže na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti, odsúdené ženy sa zhodli, že punč ich zahrial na tele a počas sviatkov ich bude hriať aj na duši za srdečnosť a pohostinnosť, s ktorou sa stretli u dobrovoľníkov. Zastávkou na výlete bol betlehem a vianočný stromček na námestí, aj Nitriansky hrad s Bazilikou sv. Emeráma.

Ďalšie tri skupiny mali viac šťastia na krajšie počasie a tak si mohli užiť okrem adventného mestečka aj výhľady na Nitru z vianočného Nitrianskeho hradu. Všetky odsúdené ženy sa zhodli na tom, že všetko ubehlo veľmi rýchlo a ten pocit bol neopísateľný.

Zbor vazenskej a justicnej straze odsudene zeny vaznica 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Zbor vazenskej a justicnej straze odsudene zeny vaznica 2.jpg
Foto: www.facebook.com
Zbor vazenskej a justicnej straze odsudene zeny vaznica 1.jpg
Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X