Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Falzifikat parfumy znacky colnici nitra 2.jpg
Foto: archívne, www.financnasprava.sk
4. mája 2022 Správy NitraKrimi od NitraDen.skSITA Diskusia()

Od začiatku roka zaistili nitrianski colníci viac ako 4 000 kusov rôzneho druhu falzifikátov

Škoda, ktorá by vznikla držiteľom práva duševného vlastníctva predajom zaisteného tovaru z Colného úradu Nitra bola vyčíslená na takmer 400-tisíc eur.

Príslušníci Colného úradu Nitra od začiatku tohto roka zaistili viac ako 4 000 kusov rôzneho druhu tovaru, ktorý vykazoval znaky falzifikátov, tzv. fejkov.

Na slovenský trh sa tak vďaka ich zásahom nedostali napodobeniny športovej obuvi, oblečenia a rôzneho doplnkového tovaru známych značiek.

Škoda, ktorá by vznikla držiteľom práva duševného vlastníctva predajom zaisteného tovaru, bola podľa Renáty Cebovej z Colného úradu Nitra vyčíslená na takmer 400-tisíc eur.

Kontroly v predajniach aj na cestách

Colný úrad vykonával kontroly v kamenných predajniach, skladových priestoroch a vo vozidlách pri cestných kontrolách, pričom vzniklo podozrenie, že ide o tovar porušujúci práva majiteľov ochrannej známky a dizajnu.

Ako ďalej informovala Cebová, podľa odborného posúdenia majiteľov ochrannej známky vykazoval zaistený tovar najčastejšie odlišnosti od originálnych výrobkov v použitom materiáli nižšej kvality, absenciou originálnych visačiek alebo originálnych obalov.

Zlikvidovaný nevyhovujúci tovar

Colný úrad Nitra v prvom štvrťroku tohto roku odviedol do štátneho rozpočtu Slovenskej republiky viac ako 163 miliónov eur.

Z tejto sumy tvorilo viac ako 4,3 milióna eur clo, takmer 112 miliónov eur DPH a 46,9 milióna eur výber na spotrebných daniach, čo predstavuje medziročný nárast o 15,49 %.

Tovar, ktorý nespĺňal podmienky určené v súvislosti s colným dohľadom a daňovým dozorom, musel byť zlikvidovaný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X