Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo andreja bagara plan premier francuzska konverzacna komedia mapy.jpg
Ilustračná foto: www.google.com
27. marca 2020 Zaujímavosti od NitraDen.sk Diskusia()

Divadlo Andreja Bagara v Nitre prenáša javisko ku vám domov, prechádza na online program s heslom Spolu vyhráme

Hoci sú brány Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre zatvorené, pracuje sa tam naplno aj napriek tomu.

Na svojom divadelnom YouTube kanáli spustilo divadlo program Rozprávky a básničky DAB. Ide o pravidelné čítanie rozprávok, básničiek, riekaniek v podaní hercov. Taktiež veľký úspech zožal aj seriál Divadelné pondelky s komédiami DAB.

Za prvých 20 hodín si komédiu Z rúčky do rúčky pozrelo viac než 4300 vzhliadnutí. Divadelné pondelky sa konajú vždy o 17.00 hod. a najbližšie sa diváci môžu tešiť na odvysielanie komédie Druh: Žena.

Spolu VYhráme

DAB okrem týchto aktivít pripravuje aj ďalšie, uvádzať ich bude so sloganom Spolu VYhráme. Ako informovalo DAB, sloganom chce divákom zdôrazniť dôležitosť a vážnosť ich vzťahu i to, že na svojich divákov nezabúda.

Znamená, že sme Spolu s nimi a iba spolu vyhráme. Aj keď je teraz naša budova zatvorená, snažíme sa naďalej hrať pre našich divákov a oslovovať ich dostupnou online cestou, aby sme ich v týchto dňoch potešili, zabavili, ale aj poučili, umožnili sa hrať a nad touto situáciou nakoniec aj vyhrať,“ vysvetlil riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Diváci sa tiež môžu tešiť na množstvo zaujímavostí o DAB, ktoré im sprostredkúva na svojej stránke na facebooku. Krátke videá vtipnou a hravou formou predstavia nie len zákulisie budovy, ale napríklad aj hereckú prípravu i osobnosti z histórie DAB.

Pre divákov, ktorí sú zvedaví na svojich hercov, pripravilo DAB seriál s názvom Keď herci (ne)hrajú. Uverejňovať sa v ňom budú príspevky, fotografie, pozdravy aj krátke videá zo života našich hercov, v čase keď nemôžu hrať v divadle.

Pomoc maturantom

DAB nezabúda ani na maturantov, ktorým isto pomôže so štúdiom literatúry. „Pravidelne budeme zverejňovať bulletiny k titulom, ktoré sú súčasťou takzvaného povinného čítania. Ide o kvalitné dramaturgické texty, ktoré pre divákov písali pútavou formou erudovaní odborníci a často prinášajú zaujímavosti a informácie, ktoré sa v školách neučia. Študentom tak môžu výrazne pomôcť s domácou prípravou na vyučovanie,“ uviedla lektorka dramaturgie DAB Slavka Civáňová.

Súčasťou online programu DAB bude aj Zábavný divadelný kvíz, v ktorom si budú môcť diváci cez internet preveriť vtipnou formou svoje vedomosti o divadle.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X