Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
More vernisaz 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: nitrianskagaleria.sk
27. júna 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Zaujímavá prednáška teraz mieri do Nitrianskej galérie, nenechajte si ujsť prvú z Pinakotémy

Vďaka prednáške s názvom Ikonológia plavby: Nauticke motívy v súčasnom vizuálnom umení na Slovensku sa dozviete zaujímavosti k obrazom plavby.

Nitrianska galéria si opäť na leto pripravila zaujímavý cyklus podujatí s názvom Pinakotéma. Už takpovediac za rohom, je prvá z prednášok k cyklu Ikonológia plavby: Nautické motívy v súčasnom vizuálnom umení na Slovensku.

Prednáška sa zameria na interpretáciu obrazov plavby v súčasnom vizuálnom umení na Slovensku. Analýzou bohatého výskytu nautických motívov v umeleckých dielach môžeme sledovať, ako v dnešnej „tekutej“ dobe autorky a autori vnímajú a variujú existenciálne, ekologické, politické, sociálne, mytologické a kozmologické témy prostredníctvom tradičnej metafory plavby.

Peter Megyesi je historik, teoretik a kritik umenia. Pôsobí na Katedre dejín a teórie umenia Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave a Centre vied o umení SAV v Bratislave. Venuje sa výskumu umenia stredoveku a raného novoveku, ikonografii, ikonológii, emblematike, ale aj reflexii súčasného umenia a problematike interpretácie.

Nenechajte si túto prednášku ujsť, uskutoční sa v utorok 27. júna o 18.00 hod. v Reprezentačných sálach Nitrianskej galérie. Vstup je na prednášku voľný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X