Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aby ludia ludom pomahali nitrianska komunitna nadacia.jpg
Foto: www.nkn.sk

Zapojíte sa do grantového programu Aby ľudia ľuďom pomáhali?

Ide o podporu mimovládnych organizácii, ktoré aktívne pomáhajú v riešení krízovej situácie spojenej s utečencami z Ukrajiny hľadajúcimi v Nitre útočisko pred vojnou.

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s partnermi vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v 16. ročníku grantového programu Aby ľudia ľuďom pomáhali. V programe podľa hovorkyne Nitrianskej komunitnej nadácie Natálie Zákopčanovej podporia mimovládne organizácie, ktoré aktívne pomáhajú v riešení krízovej situácie spojenej s odídencami z Ukrajiny hľadajúcich v Nitre útočisko pred vojnou.

„Ide o podporu mimovládnych organizácií, ktoré okrem poskytovania prvej pomoci formou poradenstva, potravinovej a materiálnej pomoci, zabezpečujú aj programy sociálnej inklúzie utečencov,“ uviedla Ľubica Lachká, správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie. Maximálna výška podpory je 3 000 eur na jeden projekt.

O grant môžu požiadať mimovládne organizácie so sídlom v Nitre alebo aktivitami realizovanými v meste Nitra s minimálne 3-ročnou pôsobnosťou a viditeľnými výsledkami činnosti. Termín uzávierky je 2. septembra 2022 do polnoci a realizácia projektov od 20. septembra 2022 do 31. mája 2023.

Grant podľa Zákopčanovej nie je určený na zaistenie krátkodobých aktivít, ale zaručuje dlhodobý a systematický rozvoj organizácie. Grant nezíska projekt zameraný na jednotlivca, podporu politických strán, aktivity spojené s praktizovaním náboženstiev a filozofií, formačné aktivity alebo podnikateľské aktivity.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X