Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zupny dom galeria wiki.jpg
Foto: ilustračné, commons.wikimedia.org Autor: Ladislav Luppa – Vlastné dielo, CC BY-SA 4.0,
5. marca 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Výstava 4 cesty prírodou v Nitrianskej galérii predstaví štyroch autorov a ich diela

Výstava štyroch autorov v Nitrianskej galérii ukáže pohľady lesa, hôr či zeme, prostredníctvom autorovho umenia si užijete prechádzku krajinou.

Prírodná tematika je v umení mimoriadne dôležitá, veď stála už pri jeho zrode a vždy patrila ku kľúčovým námetom v jeho vývine. Autori diel sú Žofia Dubová, Jozef Pilát, Katarína Bajkayová, Michal Machciník a kurátor výstavy je Adrián Kobetič. Vernisáž výstavy 4 cesty prírodou sa uskutoční 12. marca 2020 o 18.00 hod. a potrvá od 13. marca do 19. apríla v Galérii mladých.

Výstava 4 cesty prírodou sa snaží odpovedať na otázky ako: „Aká je však jej pozícia v súčasnom umení? Nie je dnes príroda už vyčerpanou témou, patriacou skôr do učebníc dejepisu umenia?“ Štyria mladí autori spracovali diela s naturálnymi motívmi.

Autori vnímajú cesty do prírody inak a vstupujú do nej každý inou cestou, každá cesta však nie je len účelovo inšpiratívna. Hoci je každá cesta iná, všetky spája priame telesné i zmyslové vstupovanie do prostredia prírody.

V rámci výstavy použili dve umelkyne a dvaja umelci rôzne techniky a prístupy, návštevníci v Galérii mladých uvidia diela od závesných obrazov ku inštaláciám, od akrylu na plátne po keramiku či drevo. Ako ďalej informuje Nitrianska galéria, umelci pracujú s koncepciami priestoru, jeho napĺňaním a vyprázdňovaním, hľadia do diaľky i do tmy, skúmajú fyziológiu ľudského tela v dotyku s prírodou. Každé píše svoj príbeh, ktorým prírodu zhmotňuje v „umelom“ priestore galérie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X