Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obmedzenia doprava nitra vrable obchadzka.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, KR PZ Nitra, maps.google.com - koláž NitraDen.sk

Vodiči, pripravte sa na chaos na cestách: Prichádza obchádzka na obchádzke na ceste na Vráble

Vodičov opäť čakajú ďalšie obmedzenia a uzávierka cesty I/51 medzi Klasovom a Vrábľami. Obchádzková trasa tentoraz povedie až cez Veľké Chyndice a Novú Ves nad Žitavou. Prečítajte si, ako tieto zmeny ovplyvnia vašu každodennú dopravu a prímestské spoje.

Cesta I/51 medzi Klasovom a Vrábľami bude úplne uzavretá a vodičov čakajú ešte väčšie dopravné obmedzenia, ako doposiaľ. Informuje o tom Obecný úrad Klasov. K uzávierke dôjde od 1. júla a potrvá minimálne do 31. augusta. Uzávierka sa týka úseku od konca Klasova za odbočkou na Veľké Chyndice až po železničné priecestie vo Vrábľoch.

Ako upozorňuje aj nitrianska krajská polícia na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti, všetka doprava bude presmerovaná cez obchádzkovú trasu po ceste III/1644 cez obce Babindol, Klasov, Veľké Chyndice, Novú Ves nad Žitavou, a končiacu vo Vrábľoch na križovatke II/511-I/51 – pri čerpacej stanici OMV.

Prípadne môžete využiť obchádzkovú trasu z Vrábel do Nitry po ceste I/51 na cestu III/1650 a III/1645 cez mestskú časť Vráble-Dyčka, cez obec Paňa a Veľký Cetín s odbočením na cestu III/1641 smer Nitra.

Pre nákladnú dopravu platí počas celej realizácie prác  obchádzková trasa po rýchlostnej ceste R1 a cestách I/51 a II/511 z Nitry do Vrábel.

Všetky trasy a obmedzenia budú značené aj na mieste prostredníctvom dočasného dopravného značenia. Táto uzávierka bude mať dopad na jazdnú dobu, ktorá sa predĺži o približne 10 minút. Vodiči aj cestujúci by mali pri plánovaní svojich ciest kalkulovať s týmto časovým obmedzením. Polícia tiež pripomína: „Zároveň upozorňujeme motoristickú verejnosť, že je nutné v exponovaných časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním, a preto odporúčame využívať alternatívne trasy na obchádzanie dotknutého úseku.“

Napriek predĺženiu prejdených kilometrov sa cena cestovného v medzimestských autobusoch nemení. Zmeny sa dotknú aj prímestskej dopravy. Linka 403 468, ktorá spája Nitru, Vráble a Levice, bude počas platnosti uzávierky presmerovaná cez Veľké Chyndice, pričom jazdná doba sa predĺži o 10 minút. Zastávky Klasov, vinohrady a Vráble, rázcestie k železničnej stanici smerom na Nitru nebudú počas uzávierky obsluhované. Na vybraných spojoch bude pridaná obsluha zastávky Veľké Chyndice, Jednota.

Niektoré spoje budú mať zmenené odchodové časy:

  • spoj 105 s odchodom o 6.30 z AS Nitra bude posunutý na 6.40,
  • spoj 102 s odchodom o 5.20 z AS Vráble bude posunutý na 5.30,
  • spoj 100 s odchodom o 4.55 z AS Vráble bude posunutý na 4.45 hod.

Linka 403 464, ktorá premáva medzi Vrábľami a Chyndicami, nebude obsluhovať obce Klasov a Babindol, ako ani zastávky Veľké Chyndice, č.d. 8, Vráble, Matador a Vráble, rázcestie k železničnej stanici smerom na Chyndice. Spoje 17, 13, 25, 22, 18 a 26 budú počas uzávierky pozastavené.

Linka 403 463, spájajúca Chyndice, Klasov a Nitru, bude mať tiež zmenené časy odchodov: spoj 6 s odchodom o 14:05 z AS Nitra bude posunutý na 14:15, spoj 7 s odchodom o 14:50 zo zastávky Malé Chyndice bude pozastavený a spoj 8 s odchodom o 15:35 zo zastávky Klasov, Jednota bude tiež pozastavený počas platnosti uzávierky.

Linka 403 455 medzi Nitrou, Vrábľami, Kalnou nad Hronom a Mochovcami bude mať spoje č. 2, 5, 8 a 15 presmerované cez Chyndice bez zastavenia. Linka 407 409 medzi Zlatými Moravcami, Vieskou nad Žitavou, Vrábľami a Nitrou bude mať spoj č. 11 a spoj č. 47 presmerované cez Chyndice bez zastavenia, pričom vynechané budú zastávky Nová Ves nad Žitavou, č.d. 17, Nová Ves nad Žitavou, vinohrady, Vráble, rázcestie k železničnej stanici a Vráble, Matador. Spoje č. 68 a 82 budú tiež prechádzať cez Chyndice bez zastavenia a vynechané budú zastávky Vráble, Matador.

Vodiči a cestujúci by mali tieto zmeny brať do úvahy pri plánovaní svojich ciest. Upozorňujeme tiež na dodržiavanie dočasného dopravného značenia, pretože v prípade nerešpektovania môžu byť vozidlá odtiahnuté.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X