Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Týždeň vedy a techniky ukf
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
7. novembra 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

V týchto dňoch sa aj v Nitre koná Týždeň vedy a techniky: Pozrite si, čo vás čaká

Zamestnanci a študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre si pripravili pre Týždeň vedy a techniky 57 vedeckých podujatí.

Aj tento rok sa môžete tešiť na Týždeň vedy a techniky. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre sa opäť zapojí a tak sa v týchto dňoch môžete tešiť na zaujímavé odborné prednášky, semináre, konferencie, workshopy, prehliadky, prezentácie, súťaže a tvorivé dielne. Návštevníci budú mať tiež výnimočnú možnosť nahliadnuť do laboratórií.

Významnou cieľovou skupinou UKF sú najmä mladí ľudia, predovšetkým študenti, ako potenciálni uchádzači o štúdium a vedeckú prácu na UKF.

Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Týždeň vedy a techniky každoročne ho organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Podrobný prehľad podujatí je zverejnený na webovom sídle UKF tu alebo na stránke organizátorov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X