Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Volby komunalne predseda nitrianskeho kraja okres mesto primator
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
26. októbra 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

V okresných mestách Nitrianskeho kraja znovu kandidujú všetci súčasní primátori, toto sú ďalší kandidáti

Najviac kandidátov na kreslo primátora, až šesť, evidujú v Nitre a Leviciach.

Všetci súčasní primátori okresných miest v Nitrianskom kraji sa v sobotňajších voľbách pokúsia obhájiť svoj post. Najviac kandidátov na kreslo primátora, až šesť, evidujú v Nitre a Leviciach.

V krajskom meste Nitra záujem o funkciu primátora ohlásilo šesť kandidátov. Svoj post chce obhájiť súčasný primátor 35-ročný Marek Hattas (SaS, pred voľbami založil lokálnu stranu s názvom Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja), ktorý je aj poslancom Národnej rady SR.

Kandidatúru na nitrianskeho primátora ohlásil aj prednosta Mestského úradu v Trnave 46-ročný Igor Kršiak (Hlas-SD, Sme rodina), ktorý do volieb vstupuje s voľným združením Fungujúca Nitra. Kandidovať za primátora Nitry ako nezávislý chce mestský poslanec 55-ročný Štefan Štefek (s podporou Sme rodina, Dobrá voľba a Umiernení), bývalý okresný predseda Smeru-SD a dlhoročný komunálny politik, ktorý bol v rokoch 2006 až 2014 viceprimátorom a v predchádzajúcich voľbách kandidoval na primátora ako nezávislý.

O post primátora sa uchádza aj 54-ročný Dalimír Solčanský (Republika), 47-ročný mestský poslanec Pavol Obertáš (nezávislý) aj šofér 49-ročný Erik Blaško (Národná koalícia). O post poslanca v 31 člennom mestskom zastupiteľstve má záujem 170 kandidátov.

Množstvo kandidátov v Leviciach

V Leviciach chce byť primátorom tiež šesť kandidátov. Okrem súčasného primátora 60-ročného Jána Krtíka (nezávislý) aj prednostka okresného úradu Eva Dielik Hajdamárová (OĽaNO, NOVA, KÚ, Zmena zdola), podpredseda nitrianskej župy 46-ročný Igor Éder (Hlas-SD, Sme rodina, Dobrá voľba a Umiernení).

Taktiež kandidujú aj 55-ročný Igor Kúdela (Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska), 43-ročný Ervín Szalma (nezávislý) a 34-ročná žurnalistka a hlavná štátna radkyňa Petra Števková (Tím Kraj Nitra – Združenie kandidátov Nitrianskeho kraja).

O 24 poslaneckých kresiel v mestskom zastupiteľstve prejavilo záujem 128 kandidátov. Z nich je 45 nezávislých, 83 nominovali politické strany a hnutia.

Voľby v Nových Zámkoch

O post primátora majú v Nových Zámkoch záujem štyria kandidáti, medzi ktorými je súčasný primátor 48-ročný Otokar Klein (nezávislý), ale aj nezamestnaná 37-ročná Eva Fazekašová (nezávislá), 41-ročný policajt a mestský poslanec Peter Podbehlý (nezávislý) a 53-ročná právnička Eva Polerecká (Tím kraj Nitra – združenie kandidátov Nitrianskeho kraja, Magyar Fórum – Maďarské fórum, Občianska konzervatívna stra­na).

Mestské zastupiteľstvo v Nových Zámkoch bude mať 21 poslancov (v súčasnosti 25), do ktorého sa hlási 79 kandidátov, z ktorých je 35 nezávislých.

Komárňanskí záujemcovia

V Komárne kandidujú za primátora štyria záujemcovia, medzi ktorými je 46-ročný súčasný primátor Béla Keszegh (nezávislý), Ildikó Bauer (Szövetség – Magyarok, Nemzetiségek, Regiók / Aliancia – Maďari, Národnosti, Regióny), 49-ročný Peter Bodoki (Hlas-SD), 58-ročný Róbert Dobi (nezávislý), ako aj 49-ročná novinárka Tímea Etheykatz (nezávislá).

Mestské zastupiteľstvo v Komárne bude mať 25 poslancov a ľudia si môžu vyberať zo 77 kandidátov, pričom 34 z nich sa o post poslanca uchádzajú ako nezávislí a 43 je kandidátov politických strán, hnutí a koalícií.

Piati v Topoľčanoch

V Topoľčanoch sa o post primátora uchádza päť kandidátov. Primátorský post chce obhájiť súčasná primátorka 49-ročná Alexandra Gieciová (nezávislá), o jej post však má záujem aj 63-ročný Peter Baláž (Hlas-SD), 70-ročná Mária Bezáková (Republika), 41-ročný Jozef Dobrotka (nezávislý) a 56-ročný Igor Hupka (nezávislý).

Mestské zastupiteľstvo v Topoľčanoch bude mať 21 poslancov, voliči si môžu vyberať zo 102 kandidátov, 20 z nich je nezávislých a 82 je kandidátov politických strán, hnutí a koalícií.

Kandidáti v Zlatých Moravciach

O primátorský post v Zlatých Moravciach majú záujem štyria kandidáti. Okrem súčasného primátora 64-ročnéího Dušana Husára (Smer-SD, Hlas-SD, SNS) aj 41-ročný Milan Grznár (Sme rodina), 54-ročný Roman Geiszler (nezávislý) a 57-ročná Marta Balážová (KDH, Šanca, DS, Spolu– občianska demokracia, Za ľudí, ODS, OKS).

Mestské zastupiteľstvo v Zlatých Moravciach bude mať 17 poslancov a ľudia si budú vyberať z 37 kandidátov. Osem je nezávislých, 29 nominovali politické strany a hnutia.

V Šali štyria nezávislí

V Šali majú o funkciu primátora záujem štyria nezávislí kandidáti. Okrem súčasného primátora 55-ročného Jozefa Belického aj 36-ročný policajt Tomáš Mészáros, 48-ročný Tibor Pápeš a 47-ročná Anita Petkovová.

O post poslanca v 21 členom zastupiteľstve má záujem 50 kandidátov, 21 z nich sa o post poslanca uchádzajú ako nezávislí kandidáti a 29 je kandidátov politických strán, hnutí a koalícií. Svoj mandát chce opäť obhájiť 17 z nich.

Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a vyšších územných celkov sa budú konať v sobotu 29. októbra.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X