Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vandali Nitra
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Gettyimages, Facebook/Chrenová - mestská časť, Nitra - koláž NitraDen.sk
15. januára 2024 Správy Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

V Nitre si to po novoročných oslavách „zlízli“ niektoré lavičky: Kde úradujú vandali najviac?

Obyvateľka tvrdí, že jednu z lavičiek zničili traja opití muži počas Silvestra. 

Niekto príchod nového roka vítal doma pri televízore, iný bol na sídlisku a púšťal pyrotechniku. Potom je tu skupina ľudí, ktorá si príchod roka užívala tým, že ničila verejný mobiliár, konkrétne lavičky.

Silvestrovská „zábava“

Na jednu zničenú lavičku upozornil obyvateľ Chrenovej na Facebooku. Obyvateľ si ju všimol niekoľko dní po skončení Silvestra.

„Nejaká šikovná mládež sa posnažila na Silvestra. Topoľová smer k Dominu,“ informoval obyvateľ.

Pani Marta v diskusii uviedla, že zdemolované sedenie na lavičke je výsledkom troch dospelých mužov. Muži podľa nej kričali a hádali sa, pričom mali trieskať pri lavičke. Za mužmi vybehol jej sused a keď chcel volať políciu, utiekli. Obyvateľka doplnila, že na lavičke sú často bezdomovci, preto si na ňu radšej nesadá.

Vandali Nitra
Foto: Facebook/Chrenová - mestská časť, Nitra

Na ďalšiu zničenú lavičku so sedením narazila pani Radomíra, keď bola na prechádzke so psom. Ide o prvú lavičku od autobusovej zastávky Gorazdova. Tvrdí, že v okolí chýbajú kamery a častejšie návštevy mestskej polície.

Vandali Nitra
Foto: Facebook/Chrenová - mestská časť, Nitra, Radomíra Vašíčková

Mesto má stovky lavičiek

Mesto robilo obhliadky v rámci zimnej údržby, avšak väčšie poničenia lavičiek okrem bežných poškodení neeviduje. Týka sa to aj ostatného mestského mobiliáru.

Hovorca Nitry Tomáš Holúbek pre NitraDen.sk uviedol, že vlani začalo mesto s pasportom lavičiek. Dôvodom je to, že v meste sú rôzne druhy lavičiek, ktoré boli postavené v rôznych obdobiach, niektoré boli súčasťami projektov. Zatiaľ sú zmapované len 3 mestské časti – Chrenová má 606 lavičiek, Klokočina 518 a Diely 127 lavičiek.

Pýtali sme sa aj na to, na ktorých uliciach je vandalizmus na lavičkách najviditeľnejší. Hovorca skonštatoval, že vandalizmus je v každej mestskej časti a presne sa vybrať iba jedna nedá.

Obyvatelia môžu zničenú lavičku nahlásiť mestu niekoľkými spôsobmi:

  • priamo cez Stredisko mestských služieb;
  • cez Odkaz pre starostu;
  • na sociálnych sieťach mesta;
  • na podateľni mestského úradu;
  • cez poslancov za danú mestskú časť;
  • prostredníctvom výborov mestských častí.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X