Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spisska nitra polyfunkcny objekt.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.enviroportal.sk
20. júla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

V Nitre by mal vyrásť nový polyfunkčných objekt za 23 mil. eur, vzniknúť by tu mali byty aj komerčné priestory

Predbežný začiatok výstavby je plánovaný na máj a jeho ukončenie koncom roka 2023.

Nitre by mal vzniknúť nový polyfunkčných objekt určený na komerčnú činnosť ako aj bývanie za približne 23 mil. eur. Ako sa ďalej uvádza v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie, stáť by mal v intraviláne mesta na Spišskej ulici.

Navrhovaná činnosť pozostáva z výstavby polyfunkčných objektov s kapacitou 15 komerčných priestorov na prenájom a 240 bytových a apartmánových jednotiek,“ píše sa v zámere.

Obchody, byty aj parkovanie

Celková podlahová plocha komerčných priestorov na prenájom sa odhaduje na približne 1 800 metrov štvorcových a v prípade bytov a apartmánov na asi 14 000 metrov štvorcových. Vybudovaných by malo byť aj 350 parkovacích státí.

S prípravnými a terénnymi prácami by sa malo začať v marci budúceho roka. Predbežný začiatok výstavby je plánovaný na máj a jeho ukončenie koncom roka 2023.

Relax a zeleň

Objekty sú navrhnuté ako líniové v počte 6 blokov s maximálnou výškou štyroch nadzemných podlaží a ustúpeného najvrchnejšieho podlažia.

Súčasťou posudzovanej investície bude aj realizácia všetkých potrebných inžinierskych sietí vrátane ich prevádzkových súborov. V rámci riešeného návrhu sa vybudujú aj nové plochy určené pre oddych, relax a verejnú zeleň.

Novostavba svojou architektúrou a funkciou, spolu s jeho okolím vytvorí kompaktný areál, čím nahradí v súčasnosti nezastavané územie. Spolu s realizáciou výsadby zelene a sadových úprav bude stavba predstavovať kvalitný moderný prvok urbanizovaného prostredia, ktorý zvýši estetickú hodnotu daného priestoru,“ uvádza sa v zámere.

Spisska nitra polyfunkcny objekt 2.jpg
Foto: www.enviroportal.sk
Spisska nitra polyfunkcny objekt.jpg
Foto: www.enviroportal.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X