Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad nitra mapy migranti centrum.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
20. januára 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Úrad splnomocnenca pre rómske komunity ponúka stáž zameranú na projekty v prospech komunity aj v Nitre

Aj v Nitre sa nachádza regionálne centrum, kde bude vykonávaná odborná stáž. Stážisti sa zapoja do pravidelných aj nepravidelných činností a aktivít úradu.

Pracovať na projektoch v prospech komunít budú mať príležitosť aj stážisti na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Výzvu na absolvovanie odbornej stáže úrad vyhlásil v rámci projektu Stáž na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, podporeného z programu EÚ – Európsky zbor solidarity.

Ako informuje úrad splnomocnenca na svojej stránke, uchádzači sa môžu prihlásiť do 24. januára. Podmienkou je, aby boli občanmi Slovenska, otvorení novým veciam, komunikatívni, zodpovední a flexibilní.

Dobrovoľníctvo v prospech komunít

Európsky zbor solidarity je nový program Európskej únie, ktorá poskytuje mladým ľuďom príležitosť vykonávať dobrovoľnícku prácu alebo stáž vo svojej vlastnej krajine či v zahraničí na projektoch, z ktorých majú prospech komunity a ľudia v celej Európe,“ vysvetľuje úrad splnomocnenca.

Odborná stáž je určená mladým ľuďom vo veku 18 až 30 rokov. Konať sa bude v kanceláriách úradu splnomocnenca v Bratislave a v regiónoch Slovenska. Ide o mestá, kde sa nachádzajú regionálne centrá, teda aj v Nitre.

Práca v teréne aj kancelárii

Stážisti sa zapoja do pravidelných aj nepravidelných činností a aktivít úradu, budú mať priestor vyskúšať si prácu v kancelárii, ale aj v teréne, a v prípade záujmu aj realizovať vlastné úlohy, návrhy aktivít. Dĺžka trvania stáže je šesť mesiacov, od 1. marca do 31. augusta.

V rámci odbornej stáže úrad splnomocnenca ponúka fixný mesačný príspevok na stravu a ubytovanie vo výške 300 eur, preplatenie cestovných nákladov pri účasti na aktivitách a pracovných stretnutiach organizovaných úradom či poistenie počas celej stáže. Stážisti odpracujú 15 hodín týždenne, pridelia im odborného mentora a budú mať možnosť absolvovať základný kurz rómskeho jazyka.

Viac o podmienkach zapojenia sa do výberového konania na stránke Ministerstva vnútra SR tu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X