Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
spolupráca-projekt-stredné-skoly-grant-nitrianksa-nadacia-GettyImages
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
14. marca 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Syncreon pomáha v Nitre je tu s novou výzvou na grantové projekty na ochranu prírody a rozvoj komunity

V rámci programu budú podporené programy v oblasti ochrany životného prostredia a realizácie komunitných kultúrno-spoločenských a športových aktivít.

Nitrianska komunitná nadácia spája sily so spoločnosťou Syncreon Slovakia. Grantový program Syncreon pomáha v Nitre 2022 podporí vzájomnú spoluprácu aktívnych ľudí mesta Nitra v oblasti ochrany životného prostredia a realizácie komunitných kultúrno-spoločenských a športových aktivít.

Výzva bola vyhlásená 9. marca a termín na predkladanie projektov je 13. apríl. Projekty sa budú realizovať v období medzi 25. aprílom a 31. októbrom 2022.

Cieľom je aktivizácia ľudí z komunít, aby aktívne chránili životné prostredie. Zámerom poskytovaných grantov je tiež informovať a vzdelávať verejnosť o možnostiach, akými môže jednotlivec prispieť k znižovaniu svojej negatívnej stopy v prírode a tieto poznatky multiplikovať.

Minulý rok bol grantový program, podporovaný spoločnosťou Syncreon, zameraný na projekty, ktoré pomáhali v boji s pandémiou. Výsledky projektov dokazujú, že táto podpora bola zacielená správne a v čase, kedy bola naozaj potrebná. COVID síce nezmizol, avšak je dôležité posunúť sa ďalej a sústreďovať sa na podporu iných dôležitých tém, ktoré sa tiež týkajú nás všetkých,“ hovorí PR manažérka nadácie Natália Zákopčanová.

O podporu sa môžu uchádzať organizácie s právnou subjektivitou – so sídlom v okrese Nitra, na realizáciu verejno-prospešného projektu realizovaného na území mesta Nitra, napr. školy, mimovládne organizácie. Taktiež neformálne skupiny minimálne troch občanov, pričom aspoň jeden z nich musí dosahovať vek 18 rokov a viac.
Maximálna výška podpory je 3 000 Eur na jeden projekt.

Oblasť ochrany životného prostredia sme sa rozhodli podporiť najmä z dôvodu, že si ako spoločnosť uvedomujeme nevyhnutnosť chrániť prostredie, v ktorom všetci žijeme, pretože je to niečo, za čo sme zodpovední všetci. Ako firmy, tak aj individuálne osoby. Podporou komunitných kultúrno-spoločenských a športových aktivít zase chceme ľuďom aspoň čiastočne vrátiť to, čo im pandémia zamedzovala, a to je spoločenský život a socializácia v komunitách,“ hovorí Lee Raynor zo spoločnosti Syncreon Slovakia.

Banner syncreon pomaha nitre 2022.jpg
Foto: Nitrianska komunitná nadácia

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X