Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pedagogická fakulta UKF
Zdroj: Foto, ilustračné UKF v Nitre
6. apríla 2020 Správy Nitra od NitraDen.skUKF Nitra Diskusia()

Študentky špeciálnej pedagogiky pomáhajú pri vzdelávaní prváčikov a žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

Ani pandémia koronavírusu neodradila študentky špeciálnej pedagogiky napĺňať posolstvo učiteľského povolania.

Už skoro mesiac sú zatvorené všetky školy a vzdelávacie inštitúcie. Všetci žiaci aj žiačky, študenti aj študentky zostali zrazu doma a musia sa vzdelávať tzv. dištančnou formou. Využívanie IT technológií sa muselo stať neodmysliteľnou súčasťou každodenného vzdelávania. Veľká záťaž nielen pre samotných žiakov, no hlavne pre ich rodičov, ktorí sa zo dňa na deň ocitli v pozícii učiteľov.

Pomoc najmenším žiačikom

Najhoršie je to však pre prvákov a žiakov, ktorí majú určité vývinové poruchy učenia. Podať pomocnú ruku sa rozhodli študentky špeciálnej pedagogiky, študujúce na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre. Vytvorili skupinu na sociálnej sieti facebook, v rámci ktorej zverejňujú rôzne aktivity, učebné prístupy, ale aj hry pre prvákov a žiakov s poruchami učenia.

Spolupráca s ministerstvom

Študentky nepracujú s deťmi len tak. Ich skupina je zaradená aj na portáli Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu pod názvom www.ucimenadialku.sk. Každý deň sú pridané dve úlohy, ktoré pomáhajú žiakom s fixovaním tvarov číslic a písmen, ale rozvíjajú aj iné schopnosti a zručnosti, ktoré sú pri vzdelávanú dôležité a proces učenia zjednodušujú.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X