Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stefek kampan kulturne domy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
17. októbra 2022 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA Diskusia()

Sťažnosť kandidáta na primátora Štefeka na politickú diskrimináciu neprešla

Mestské kultúrne domy sa na politické podujatia neprenajímajú.

Kandidát na primátora mesta Nitra Štefan Štefek sa sťažoval na údajnú politickú diskrimináciu zo strany primátora Mareka Hattasa. Ako informuje v tlačovej správe hovorca mesta Tomáš Holúbek, zákaz organizovania politických akcií v kultúrnych domoch v Nitre platí pre všetkých politikov a účastníkov predvolebnej kampane vrátane primátora.

Oprávnenie primátora regulovať prevádzku v kultúrnych zariadeniach Mesta Nitra vyplýva podľa Holúbeka z platného znenia Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Mesta Nitra, konkrétne z § 5/4/f, ktorý znie: „Primátor mesta samostatne rozhoduje vo vzťahu k majetku mesta o nájme kultúrnych domov, kultúrneho centra, kultúrno-spoločenského centra, Synagógy, Amfiteátra, športových objektov a areálov Mestského kúpeľa, Letného kúpaliska, Mestskej haly a Tenisových kurtov na Chrenovej, ktorého trvanie s tým istým nájomcom neprekročí desať dní v kalendárnom mesiaci.“

Na všetky zaslané žiadosti bolo podľa hovorcu mesta v minulosti, rovnako ako žiadateľovi Štefanovi Štefekovi 27. septembra odpovedané, že na politické podujatia sa mestské kultúrne domy neprenajímajú. Rovnako tak to bolo odpovedané aj poslancovi parlamentu za stranu Smer-SD Mariánovi Kérymu 8. augusta, ktorý žiadal o prenájom Amfiteátru pod Zoborom.

Z tohto dôvodu neorganizuje politické akcie v mestských kultúrnych zariadeniach ani primátor Marek Hattas, a rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch by boli žiadosti o prenájom na politickú akciu zamietnutí všetci ostatní žiadatelia, pokiaľ by o to požiadali,“ dodal Holúbek.

„Podmienky sú pre všetkých kandidátov rovnaké a primátor má na reguláciu politických akcií v mestských kultúrnych zariadeniach právo, ktoré vyplýva zo Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom mesta Nitra, ktoré v minulosti vydalo Mestské zastupiteľstvo v Nitre. Účinné je od septembra 2011,“ uviedol na samý záver hovorca mesta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X