Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvate?ov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú u¸ skolaudované, ale nevyu¸ívajú sa, ke?¸e nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ?al¨ia infra¨truktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ov¨onka
Nové nájomné byty v Letanovciach pre obyvateľov rómskej osady Letanovský mlyn v lokalite Strelník. Byty sú už skolaudované, ale nevyužívajú sa, keďže nie sú napojené na elektrickú energiu a vodu, chýbajú tu cesty aj ďalšia infraštruktúra. Letanovce, 12. október 2012. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
8. mája 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Prví nájomcovia sa budú môcť sťahovať do nových bytov už v lete

Po schválení podmienok zastupiteľstvom by mali byť prerobené byty v hoteli Olympia k dispozícii nájomcom začiatkom leta

NITRA 8. mája – Hotel Olympia na Chrenovej, ktorý mesto plánuje prerobiť na nájomné byty, by mal byť k dispozícii nájomcom už v lete. V súčasnosti ho prevádzkuje súkromná firma, ale zmenu užívania schválili mestskí poslanci po dohode s nájomcom. „V máji by mohlo zastupiteľstvo schváliť podmienky, za ktorých byty poskytneme nájomcom a všetko by sme to chceli stihnúť do konca júna, kedy príde k zmene užívania,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč. Mesto chce tak už v lete ponúknuť obyvateľom 56 jednoizbových bytov a 7 garsoniek. Zároveň by tu vznikol aj priestor pre komunitné stretávanie seniorov zo sídliska Chrenová a denný stacionár, ktorý je v súčasnosti v priestoroch jednej z materských škôl. Reštauráciu s kuchyňou chcú využiť ako vývarovňu, keďže doteraz na Chrenovú dovážali stravu až z Klokočiny. Náklady na prerobenie hotela na byty sú zatiaľ nižšie, ako schválili poslanci. „Všetko je to v réžii Službytu a zatiaľ to nie je tých plánovaných 215-tisíc, ale približne 180-tisíc, pretože napríklad klubové priestory si nevyžadujú okrem maľovky žiadnu investíciu a v bytoch stačí prerobiť elektrické prívody a vodu a doplniť kuchynské linky,“ dodal Dvonč. Celková odhadovaná suma na tento zámer je vo výške 460-tisíc eur, keďže mesto musí zaplatiť nielen za stavebné úpravy ale aj za predčasné ukončenie nájmu. Podľa primátora je to však dobrá investícia. „Jeden byt by nás mal vyjsť na 8-tisíc eur, čo je veľmi dobrá cena,“ povedal pred časom Dvonč. Mesto chce od súčasného prevádzkovateľa odkúpiť aj časť nábytku a použiť ho v azylovom dome na Štúrovej ulici, ktorý plánujú v tomto roku dostavať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X