Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. septembra 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 maps.google.sk

V Olympii otvorili denné centrum pre seniorov

Seniori budú mať k dispozícii bývalé hotelové salóniky na prízemí a časť reštaurácie, kde sa môžu stravovať

NITRA 2. septembra – V zrekonštruovaných priestoroch bývalého hotela Olympia v Nitre otvorili denné centrum pre seniorov. Presťahovali ho sem z neďalekej Materskej školy na Okánikovej ulici. Kapacita škôlky sa tam počas prázdnin rozšírila o tri nové triedy. „V novom centre pre seniorov v Olympii sú všetky aktivity ako doteraz a aj keď kapacita priestorov sa výrazne nerozšírila, sú určené nielen pre dôchodcov z Chrenovej, ale pre všetkých, ktorí chcú aktívne tráviť voľný čas. K dispozícii sú prerobené salóniky v prízemnej časti budovy plus priestory reštaurácie, kde budú mať zabezpečené stravovanie, ale budú tu môcť organizovať aj rôzne posedenia,“ informovala riaditeľka Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre Viera Škablová.

Práve nedostatok väčších spoločných priestorov prekvapil viacerých seniorov, ktorí si prišli pozrieť nové priestory. „Je to pekné, ale nebudeme všetci spolu ako doteraz, kde sme mali väčšie spoločné miestnosti, čo je škoda, ale možno to zas bude mať iné výhody, uvidíme,“ povedala pani Mária z Nitry, ktorá pravidelne navštevovala denné centrum na Okánikovej ulici.

Reštaurácia je rozdelená na dve časti, z ktorej jedna je určená pre seniorov a druhá na komerčné využitie a poskytovanie služieb pre verejnosť. Využívajú ju okolité firmy na stravovanie pre zamestnancov a mesto ju chce v budúcnosti využiť aj na rôzne spoločenské podujatia. Zároveň bude reštaurácia k dispozícii aj pre obyvateľov nájomných bytov, ktoré mesto prerobilo z ubytovacej časti hotela. Bude tam 56 prevažne jednoizbových bytov, ktoré chce dať mesto do užívania v polovici septembra. „Ešte potrebujeme urobiť posledné úpravy a stavebne oddeliť vstupné priestory, takže tu budú samostatné vchody pre seniorov aj obyvateľov bytov. Poradovník na byty by mali schváliť poslanci tento týždeň,“ spresnil primátor Nitry Jozef Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X