Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veda a technika na univerzitach gi.jpg
Foto: ilustračné, Gettyimages
29. októbra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Podujatie Týždeň vedy a techniky 2019 na Univerzite Konštantína Filozofa opäť prichádza s bohatou ponukou akcii

Súčasťou Týždňa vedy a techniky sa môže stať každý, stačí sa zúčastniť ktorejkoľvek akcie a skúsiť si vedu na vlastnej koži.

Týždeň vedy a techniky sa uskutoční všade po Slovensku, v Nitre sa bude konať aj na UKF a to od 4. do 10. novembra. Pravidelne sa uskutočňuje vďaka Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Každý rok sa zapája UKF v Nitre do rôznych podujatí a to prostredníctvom aktivít svojich piatich fakúlt. Aj tento raz vás čakajú rôzne prednášky, workshopov, besied, prezentácií, súťaží, kvízov a praktických ukážok pre verejnosť. Univerzita sa aj takýmto spôsobom snaží vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium, ale aj informovať verejnosť o poznatkoch vedy.

Počas piatich dní Týždňa vedy a techniky 2019 nás čaká 66 podujatí, prostredníctvom ktorých budú pedagógovia, vedeckí pracovníci a študenti našej univerzity zaujímavým a jednoduchým spôsobom prezentovať svoju prácu a výsledky svojho výskumu,“ informuje UKF. Medzi ne patrí napríklad prezentácia s cvičením Embryotechnológie pre nevedcov, workshop Stredoškolské termolaboratórium, seminár Veda v psychológii alebo psychológia vedou či workshop Svet chutí a vôní Nitrianskeho regiónu 2019. Viac podrobností nájdete na stránke UKF tu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X