Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Domino strategia mladez praca.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra
27. novembra 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Odborníci pri okrúhlych stoloch vytvárali stratégiu pre prácu s mládežou na najbližších 9 rokov

Odborníci riešili novú stratégiu pre mládež v ďalšej dekáde v CVČ Domino.

O finálnej podobe stratégie pre mládež na roky 2021 – 2028 sa ešte hovoriť nedá, avšak odborníci na ňom pracujú už teraz. Svojimi názormi vytvárajú stratégiu odborníci pri okrúhlych stoloch v krajských mestách.

V rámci regionálneho okrúhleho stola v Nitre oboznámili zástupcov škôl, organizácií a športových klubov so základnými myšlienkami pripravovanej novej dlhodobej stratégie SR pre mládež. Taktiež malo zasadnutie za cieľ zabezpečiť spoluprácu pri tvorbe stratégie. Dôležité v tomto prípade je to, aby s ňou boli stotožnení všetci aktéri a tiež to, aby bola aktuálna a uskutočniteľná.

Nebudem teraz hovoriť o význame tohto strategického dokumentu. Chcem vyzdvihnúť spôsob jeho prípravy, zospodu-nahor, cielenými diskusiami s regionálnymi hráčmi v oblasti práce s mládežou a samotnými mladými ľuďmi. Takto by sa malo postupovať pri tvorbe všetkých plánov, ktoré majú dlhodobý dopad na veľké skupiny ľudí. V meste chceme aktívne nadviazať na tento proces a začať pripravovať mestskú stratégiu práce s mládežou,“ zhornotil nitriansky viceprimátor Miloslav Špoták.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X