Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitrianska galeria.jpg
Foto: ilustračné, nitrianskagaleria.sk
7. októbra 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

O súčasnom výtvarnom umení sa aj tento rok dozviete niečo nové, tento raz je témou virtuálna realita

Aj túto jeseň sa môžete tešiť, že sa naučíte niečo nové zo súčasného výtvarného umenia. Do Nitrianskej galérie opäť mieri zaujímavý prednáškový cyklus.

Prednášky o súčasnom výtvarnom umení sa konajú tento rok už 12. raz. Ide o edukačný projekt realizovaný od roku 2011 so zameraním na rôzne médiá a témy.

Tento ročník sa zameriava na tému Virtuálna / rozšírená realita a digitálne technológie v súčasnom vizuálnom umení. Projekt sa snaží riešiť problém „neprístupnosti“ súčasného umenia pre bežného návštevníka galérie. Prednášky pozostávajú z teoretickej časti, prezentácie obrazového materiálu a z otvorenej diskusie v závere večera.

Prednáškový cyklus vychádza z aktuálnej a naliehavej potreby predstaviť problematiku pojmov, východísk a tém, na základe ktorých možno preniknúť hlbšie k dielam súčasného umenia.

Zámerom prednáškového cyklu je prebudiť záujem širokej verejnosti o súčasné umenie prostredníctvom prednášok (prezentácií) teoretikov umenia, praktizujúcich výtvarníkov a iných odborníkov v oblasti slovenského a svetového súčasného umenia.

Túto jeseň vám rozšírenú realitu a digitálne technológie v súčasnom vizuálnom umení predstavia Richard Kitta a András Cséfalvay.

Richard Kitta s prednáškou Archeológia digitálnej budúcnosti. Umenie ako interfejs. príde do Nitrianskej galérie 18. októbra o 18.00 hod. Richard Kitta je multimediálny umelec, vysokoškolský pedagóg a kurátor výstav, má teda k téme čo povedať.

András Cséfalvay je vizuálny umelec, tvorca videí a priestorových inštalácií. Prednáška Digitálne umenie v hernom prostredí bude sledovať trajektóriu vzniku jeho diel, a bude hovoriť o dôležitosti porozumeniu novým umeleckým komunikačným prostriedkom. Zúčastniť sa jej môžete 9. novembra o 18.00 hod.

Vstup je na prednášky zdarma. Toto podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X