Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra spolupraca univerzita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre - koláž NitraDen.sk
16. januára 2023 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitrianska univerzita spolupracuje s ministerstvom vnútra: Poukazujú na spolupatričnosť s Ukrajinou

Téma vojnového konfliktu na Ukrajine je často zneužitá za účelom šírenia propagandy a nenávisti.

Poukázať na integráciu ukrajinských utečencov aj ich prínos pre Slovensko je cieľom komunikačnej kampane, ktorú odštartovalo Ministerstvo vnútra SR spolu so študentmi Univerzity Konštatntína Filozofa (UKF) v Nitre na sociálnej sieti.

Šéf rezortu Roman Mikulec doplnil, že chcú priblížiť ukrajinské zvyky a kultúru, ale aj spoločenský a ekonomický prínos odídencov pre slovenskú spoločnosť. Kampaň na sociálnych sieťach ministerstva vnútra vznikla v spolupráci s nitrianskou Katedrou masmediálnej komunikácie a reklamy.

Autormi mediálnych výstupov sú študenti magisterského stupňa. Vytvárané boli pod záštitou Inkubátora multimediálnej digitálnej produkcie zriadeného na filozofickej fakulte UKF v Nitre. Rezort vnútra o tom informoval v tlačovej správe.

Prínosy Ukrajincov

Téma vojnového konfliktu na Ukrajine je často zneužitá za účelom šírenia propagandy a nenávisti. V spolupráci s akademickým sektorom chcú preto bojovať proti hoaxom a dezinformáciám o ruskej agresii na Ukrajine aj tým, že poukážu na prínosy Ukrajincov a ukrajinskej kultúry pre Slovensko.

Naši východní susedia sú na Slovensku už prirodzenou súčasťou, a preto sme sa rozhodli sprostredkovať verejnosti uhly pohľadov, ako sa im v našej krajine darí, pomôcť tiež spoznať ich zvyky či tradície,“ vysvetlila riaditeľka Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra Zuzana Eliášová.

Kampaň na sociálnych sieťach

Kampaň vznikala v rámci predmetu public relations. Supervízorkou bola docentka Lucia Spálová, externú supervíziu poskytli profesorka Amiee Shelton z Roger Williams University, čestná prezidentka Českej marketingovej spoločnosti docentka Jitka Vysekalová a novinár denníka N Vladimír Šnídl.

Výstupy majú podobu krátkych videí, podcastov, ale aj infografík. Na sociálnych sieťach rezortu vnútra budú uverejňované počas januára a februára.

Tvoria zmes slovenských a ukrajinských respondentov, z ktorých každý reprezentuje nezastupiteľnú časť spoločnosti. Okrem uznávanej etnologičky v rámci rozhovorov svoje vstupy poskytla napríklad aj pracovníčka archívu v Prešove či učiteľka slovenčiny pre Ukrajincov,“ uviedla jedna z autoriek.

Spolupráca so študentmi

Z pohľadu ministerstva je spolupráca so študentmi podstatná nielen pre získavanie praktických skúseností, ale aj pre rozvoj občianskeho povedomia a hlásenia sa k hodnotám demokracie.

Filozofické fakulty vždy plnili úlohu strážcov demokracie a podporovali rozvoj kritického myslenia, výsledky spolupráce budú rezonovať aj v následnej mediálnej praxi študentov a pomáhajú scitlivovať verejný diskurz o aktuálnych témach,“ povedala docentka Spálová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X