Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pravnici-nitra-hladaju-pracovna-ponuka-mestsky-urad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Nitra má svoju prvú bezplatnú dlhovú poradňu, nájdete tu pomoc s financiami

V bezplatných dlhových poradniach pomáhajú ľuďom dostať sa z dlhov poradcovia z radov psychológov, právnikov a ekonómov.

Svoje brány vo štvrtok otvorila nová bezplatná dlhová poradňa v Nitre. Okrem Nitry spustili rovnaké poradne aj v Poprade, Trenčíne a Trnave. Spolu s prevádzkami v Bratislave, v Prešove, v Banskej Bystrici a v Lučenci majú tak Slováci k dispozícii už osem miest, kam si môžu prísť po radu pri riešení svojich dlhov.

Poradňu do Nitry prišiel otvoriť minister práce, sociálnych vecí a rodiny, Milan Krajniak. Pôžičky a exekúcie vedia byť podľa neho priveľkou záťažou nielen pre rodinný rozpočet a rodinné vzťahy, ale aj zdravie ako také.

Trojzložkové poradenstvo

V bezplatných dlhových poradniach pomáhajú ľuďom dostať sa z dlhov poradcovia z radov psychológov, právnikov a ekonómov. Bezplatné dlhové poradne tak v sebe spájajú integrované trojzložkové poradenstvo, teda právnu, ekonomickú a psychologickú pomoc.

Spojením týchto troch oblastí poradenstva pokrývajú poradcovia všetky aspekty problémov dlžníkov, čo je kľúčovým predpokladom efektívnosti a kvality poskytovaných služieb.

Práve psychologické poradenstvo v súvislosti so zvládaním ťažkej finančnej situácie absentuje v dlhovom poradenstve, ktoré poskytuje tretí sektor,“ uviedlo v tlačovej správe ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Ďalšie pobočky

V rámci pilotného národného projektu Bezplatného dlhového poradenstva sa na Slovensku v tomto roku otvorí 46 bezplatných dlhových poradní, ktoré sa budú nachádzať v mieste pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny alebo ich pobočiek.

Ak potrebujete poradňu v Nitre využiť, kontaktujte zamestnancov na čísle 0905 934 947 alebo prostredníctvom mailu [email protected]. Poskytnuté vám bude ekonomické, právne či psychologické poradenstvo.

Bezplatná dlhová poradňa je od novembra 2020 v Bratislave a od februára 2021 v Prešove, ďalšie sú v Banskej Bystrici a v Lučenci a najnovšie k nim pribudli Nitra, Poprad, Trenčín a Trnava. V najbližšom čase sa majú otvoriť bezplatné dlhové poradne v Michalovciach, Vranove nad Topľou, Košiciach a vo Zvolene.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X