Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podzamska ulica nitra.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com
10. septembra 2020 Správy NitraKrimi od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Muž vďaka pomoci mestských policajtov vypátral svoj mobil, našiel ho podivný nálezca telefónov

Nálezca telefónu mal pri sebe ďalší, ktorý chcel údajne zaniesť na políciu.

Počas ranného hliadkovania pri Divadle Andreja Bagara natrafili mestskí policajti na muža, ktorý od nich žiadal pomoc. Mestským policajtom povedal, že hľadá svoj telefón a vec už nahlásil aj na policajnom zbore. Tam s ním podľa jeho slov spísali záznam o skutku. Ako ďalej popísala situáciu Mestská polícia Nitra, tvrdil, že nemal pocit, že svoj telefón ešte uvidí.

Mestských policajtov požiadal o spoluprácu. Jeden z nich si teda stiahol aplikáciu, pomocou ktorej potom telefón našli. Ukazovala, že telefón sa má nachádzať približne uprostred parkoviska na Podzámskej ulici. Na telefón tiež niekoľkokrát volali a keďže bol zapnutý, tak stále zvonil, no nikto ho nedvíhal. Muž objasnil, že telefón sa nedá rozobrať a bez odtlačku prsta ani vypnúť.

Po chvíli pátrania na parkovisku si príslušníci mestskej polície všimli sedieť v jednom z vozidiel muža, ktorý po výzve, aby vystúpil z vozidla a preukázal svoju totožnosť, uviedol, že hľadaný mobilný telefón má, iba ho našiel a údajne ho práve mienil odovzdať PZ SR,“ informovala o situácii Mestská polícia Nitra vo svojom týždennom hlásení.

Bratislavčan vo veku 51 rokov odovzdal telefón hliadke, na čo však poškodený reagoval, že jeho telefón mal aj obal. Podozrivý obal taktiež vrátil. Z jeho konania bolo mestským policajtom jasné, že s telefónom manipuloval, preto neuverili jeho tvrdeniu o snahe mobil odovzdať na obvodné oddelenie policajného zboru.

Keďže majiteľ uviedol, že hodnota mobilného telefónu je približne 300 eur, čím poškodenému vznikla škoda vyššia ako 266 eur, privolali k riešeniu hliadku PZ SR pre dôvodné podozrenie trestného činu krádeže,“ uviedla mestská polícia s tým, že počas vyšetrovania sa u Bratislavčana našiel druhý telefón, ktorý údajne tiež našiel a tiež ho chcel odovzdať na obvodnom oddelení policajného zboru. Vec si prevzala na objasnenie privolaná hliadka policajného zboru.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X