Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Synagoga nitra poplach msp mapy.jpg
Foto: ilustračná, www.google.com
8. decembra 2022 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mladí nitrianski filantropi v Synagóge odprezentujú svoje dobrovoľnícke projekty

Grantový program bol v roku 2022 určený pre cieľovú skupinu aktívnych študentov a žiakov z nitrianskych základných a stredných škôl.

Žiaci nitrianskych základných a stredných škôl odprezentujú v Synagóge v Nitre svoje zrealizované projekty z programu Mladí nitrianski filantropi 2022. Podporu od mesta Nitra v rámci grantového programu Mladí nitrianski filantropi 2022 dostalo podľa hovorcu nitrianskej radnice Tomáša Holúbeka 12 projektov. Program je realizovaný v spolupráci s Nitrianskou komunitnou nadáciou. Prezentácia sa uskutoční vo štvrtok 8. decembra od 17.00 hod.

Cieľom grantového programu Mladí nitrianski filantropi je podporovať kreativitu a šikovnosť mladých ľudí, ktorí majú nápad a chuť spraviť niečo zmysluplné pre svoje okolie, motivovať ich k väčšiemu záujmu o svoje okolie, dobrovoľníctvu, zlepšeniu kvality života a dobročinnosti. Zároveň vďaka programu majú možnosť naučiť sa, ako vytvárať a realizovať malý projekt.

Grantový program bol v roku 2022 určený pre cieľovú skupinu aktívnych študentov a žiakov z nitrianskych základných a stredných škôl, prednostne pre členov žiackych školských rád a študentských parlamentov,“ uviedol v správe Holúbek a dodal, že program pozostával z dvoch častí – vzdelávacej a realizačnej.

Vo vzdelávacej časti žiaci a študenti získavali vedomosti a zručnosti, ako pripraviť a napísať projekt, ako ho zrealizovať a napokon aj vyúčtovať a vyhodnotiť. V realizačnej časti tento projekt aj naozaj zrealizovali.

Do programu sa tento rok zapojilo 8 základných a 3 stredné školy z Nitry: ZŠ Benkova, ZŠ s MŠ sv. Gorazda, ZŠ kniežaťa Pribinu, ZŠ Cabajská 2, ZŠ Nábrežie mládeže, ZŠ sv. Marka, Piaristická spojená škola sv. J. Kalazánskeho (ZŠ), ZŠ Škultétyho, Piaristická spojená škola sv. J. Kalazanského (SŠ), Gymnázium Golianova, Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X