Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestská polícia dohliada na bezpečnosť
Foto: ilustračné, archív NitraDen.sk
20. marca 2020 Správy Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Mestskí policajti mali plné ruky práce s upozorňovaním skupín mamičiek, žiakov a Rómov v súvislosti s koronavírusom

Mestskí policajti musia neustále vyzývať skupiny ľudí, aby sa nezdružovali a vyhýbali sa sociálnym kontaktom. Išlo hlavne o skupiny žiakov, mamičiek s deťmi i Rómov.

Od stredy 11. marca mestskí policajti riešili niekoľko prípadov porušovania bezpečnostných opatrení. Príslušníci mestskej polície preto v týchto prípadoch obyvateľom mesta dohovárali a vyzývali ich, aby sa nezdružovali a minimalizovali osobný sociálny kontakt.

Oslovovali takýmto spôsobom hlavne skupiny mamičiek na prechádzkach v mestskom parku, skupiny osôb na parkoviskách obchodných centier a na autobusovej i železničnej stanici. Taktiež sa podľa slov mestskej polície stretli so skupinami žiakov na rôznych miestach nášho mesta, ktorí zjavne nepochopili, a taktiež zrejme aj ich rodičia, že cieľom karanténnych opatrení zatvoriť školy a školské zariadenia je v maximálnej možnej miere obmedziť zhromažďovanie viacerých osôb na jednom mieste.

Pohovory museli vykonávať aj s príslušníkmi rómskej komunity na rôznych miestach Nitry. „V jednej zo skupín dostali iracionálnu odpoveď, že Rómovia sa nového koronavírusu Covid-19 neboja, pretože údajne oni ním infikovaní byť nemôžu. Nepravdivosť tohto presvedčenia im mestskí policajti vysvetlili,“ informovala Mestská polícia Nitra vo svojom týždennom hlásení.

Každý by mal byť zodpovedný a zdržať sa sociálnych kontaktov, hliadky apelovali na každého osobnú zodpovednosť pri minimalizovaní možného prenášania koronavírusu. Šlo im najmä o to, aby osoby pochopili, že tieto dočasné obmedzenia slúžia na efektívne zníženie prenosu víru z človeka na človeka.

Ako dodala nitrianska mestská polícia: „V niektorých prípadoch sa hliadky stretli s ignorantským prístupom občanov, preto museli využiť aj ráznejšiu komunikáciu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X