Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad v nitre mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.sk
12. decembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skMSÚ Nitra Diskusia()

Mestská radnica Nitra chce byť k obyvateľom mesta bližšie

Radnica vyzýva obyvateľov Nitry, aby sa zapojili do činnosti komisií mestského zastupiteľstva a výborov mestských častí.

Prihlásiť sa môžu prostredníctvom formulára na webe mesta do 7. januára. Následne prebehne výberový proces. S návrhom otvoriť komisie odborníkom z radov občanov a výbory mestských častí obyvateľom prišla viceprimátorka Michaela Hefková.

Jedným z našich hlavných cieľov je otvorené, transparentné mesto, ktoré do svojho života aktívne zapája všetkých obyvateľov. Začali sme na tom pracovať od prvého dňa na úrade. Sprístupnenie komisií mestského zastupiteľstva a výborov mestských častí verejnosti je prvým krokom v tomto smere,“ vysvetľuje viceprimátorka Hefková.

Odborníci v komisiách môžu mestu pomôcť svojimi vedomosťami a skúsenosťami vo všetkých dostupných oblastiach, od financovania, cez dopravu, životné prostredie, územné plánovanie až po bývanie, školstvo a šport. Členovia výborov budú mať zase dosah na chod svojej mestskej časti a budú sa môcť aktívne podieľať na jej zlepšovaní.

Uzávierka žiadostí do komisií aj výborov mestských častí je 7. januára 2019. Za výber kandidátov do schvaľovacieho procesu sú zodpovední predsedovia komisií a výborov mestských častí. Potvrdenie vybraných kandidátov bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo 31. januára 2019.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X