Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autobus
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
28. augusta 2020 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Mesto opäť hľadá dopravcu, služby by mal poskytovať 10 rokov

Ide o zákazku s predpokladanou hodnotou viac ako 154 miliónov eur počas desiatich rokov.

Mesto Nitra hľadá vo verejnom obstarávaní dopravcu, ktorý bude počas obdobia desiatich rokov poskytovať služby mestskej dopravy v Nitre a priľahlých obciach.

Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na viac ako 154 miliónov eur, predpokladaný začiatok poskytovania služieb je rok 2022.

Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do 1. októbra tohto roku. Mestskú dopravu v Nitre momentálne zabezpečuje spoločnosť Arriva Nitra.

Verejné obstarávanie

Predmetom verejného obstarávania je výber dopravcu, ktorý bude zabezpečovať verejnosti bezpečné, efektívne a kvalitné dopravné služby vo verejnom záujme prostredníctvom pravidelných spojov mestskej autobusovej dopravy na obdobie najbližších 10 rokov. Cieľom verejného obstarávateľa je zabezpečiť plynulosť dopravných služieb vo verejnom záujme, vzhľadom na aktuálnu zmluvu končiacu k 31. decembru 2021,“ píše sa v súťažných podkladoch verejného obstarávania.

Rozsah výkonov vo verejnom záujme pre celú dopravnú oblasť, teda Nitru a obce Ivanka pri Nitre, Branč, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a Lužianky bol stanovený na základe súčasne platných cestovných poriadkov a pripočítaním plánovanej dopravnej obslužnosti priľahlého priemyselného parku v celkovom rozsahu 3 846 237 tarifných kilometrov za rok.

Dopravná obslužnosť

Dopravná obslužnosť Nitry a obcí Ivanka pri Nitre, Branč, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a Lužianky má byť zabezpečovaná minimálne 76 autobusmi troch veľkostí, vrátane 30 kĺbových autobusov.

Rozhodujúcim kritériom pri výbere dopravcu bude najnižšia cena za poskytnuté služby na rok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X