Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto_misovic_cp 3810.jpg
Foto: archívne, Heňo Mišovič a spol. Medzinárodný festival Divadelná Nitra
9. januára 2024 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2024 prichádza so zásadnými novinkami, tieto sú to

Festival verí, že nový termín a tematické zameranie prinesú impulzy pre kreativitu a kritické myslenie.

Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2024 pripravuje pre svojich priaznivcov zmeny. Jednou z nich je, že festival presúvajú z jesenného obdobia na začiatok leta. 33. ročník sa uskutoční v termíne od 7. do 12. júna 2024, s cieľom priniesť nový a prívetivejší pohľad na divadelnú scénu.

Nový termín očakáva teplé dni a svetlé noci, vytvárajúce ideálne podmienky pre podujatia v exteriéri. Pripravené sú tak večerné a nočné predstavenia, koncerty, či verejné intervencie. Tieto zmeny majú prilákať nielen priaznivcov z lokálnych komunít, ale aj návštevníkov z iných miest, čím sa festival stáva atraktívnejším pre rôzne publikum.

Téma festivalu pre rok 2024 je nazvaná Nový Pohľad / New View. Téma reflektuje potrebu nového uvažovania nielen o kultúrnych udalostiach, ale aj o spoločnosti ako celku. Osviežiť pohľad na dejinné udalosti, premýšľať o súčasných spoločenských a politických témach, a riešiť otázky týkajúce sa životného prostredia a marginalizovaných skupín sú hlavnými bodmi tohto nového prístupu.

Festival verí, že nový termín a tematické zameranie prinesú impulzy pre kreativitu a kritické myslenie. Budeme svedkami diskusií a umeleckých diel, ktoré nám umožnia pozrieť sa na svet z iného uhla.

Sledujte festival Divadelná Nitra 2024 a buďte pri tomto novom začiatku a objavujte nové dimenzie divadelného umenia. Viac nájdete na webe Divadelnej Nitry 2024.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X