HOKEJ TL: Košice - Nitra
1
7. januára 2020 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Hokejisti Nitry zápas v Košiciach prehrali po samostatných nájazdoch

Nitrania využili slabšiu efektivitu súpera v tretej tretine, keď skórovali Kale Kerbashian a Andrej Kollár mladší.

Hokejisti HC Košice využili výhodu domáceho prostredia v pondelňajšom zápase 38. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy, keď zdolali hráčov HK Nitra 3:2 po samostatných nájazdoch.

Východniari nenašli premožiteľa ani v desiatom vystúpení v sérii pred vlastnými fanúšikmi. „Oceliari“ otvorili skóre stretnutia už v 9. minúte po presnom zásahu Pavla Klhůfka, ale potom dlho hľadali recept na hosťujúceho gólmana Juraja Šimbocha.

Nitrania využili slabšiu efektivitu súpera v tretej tretine, keď skórovali Kale Kerbashian a Andrej Kollár mladší. Prehru Košíc v riadnom hracom čase odvrátil tri minúty pred treťou sirénou Branislav Rapáč a dva body pre domácich zabezpečil v samostatných nájazdoch Dávid Skokan.

Tipsport liga 2019/2020 – 38. kolo

• pondelok:

HC Košice – HK Nitra 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 9. Klhůfek (Květoň, Koch), 57. B. Rapáč (Repe), rozhodujúci nájazd Skokan – 43. Kerbashian (M. Versteeg, Yellow Horn), 47. A. Kollár ml. (Pupák, M. Versteeg)

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 16. Mlynarovič (Bartánus, Cardwell), 38. Hrnka (Lamper, Biro), 45. Southorn (Hohmann), 48. Hohmann (Southorn, Gabor) – 6. B. Mráz (McPherson, Drgoň), 10. McPherson (Halama, Špirko)

HC 07 WPC Koliba Detva – DVTK Jegesmedvék Miškovec 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly: 11. Ľupták (Andersons), 23. Gašpar, 33. Martin Chovan (Gašpar), 49. V. Čacho ml. (Šišovský), 59. V. Čacho ml. (P. Zuzin, Šišovský) – 2. D. Rodman (Beach, Ross), 19. D. Rodman (Ross, Beauviller), 38. J. Vas (Galanisz)

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 11. P. Svitana (Takáč, Zagrapan), 28. S. Takáč (P. Svitana, Zagrapan), 62. Vandas (P. Svitana) – 30. Bajtek (Stupka), 53. Jaša (Rogoň, R. Hruška)

HK Dukla Ingema Michalovce – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 14. Spilar (Lalancette, Korhonen), 17. Safaralejev (Mašlonka, Dalhuisen), 38. Korhonen (Spilar, Lalancette), 58. Hvila (Linet, Vorobiev) – 5. Kuráli (Róbert Huna, Kramár), 56. Surový (Petran, Rudolf Huna)

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Carson (Basaraba, St. Pierre), 16. R. Bondra (Šedivý, St. Pierre), 33. Matoušek (Abdul, Meszároš), 60. Puliš (St. Pierre, Štajnoch) – 41. Mikyska (Alderson)