Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Radosť hráčov HK Nitra po skončení siedmeho hokejového zápasu štvrťfinále play-off Tipos extraligy 2021/2022 medzi HK Nitra - HK Poprad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. apríla 2022 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

HK Nitra sa dostal do semifinále play-off, počas víkendu sa popasuje s obhajcom titulu HKM Zvolen

Semifinále play-off odštartujú súboje HC Slovan Bratislava – Košice vo štvrtok a v piatok, počas víkendu HKM Zvolen dvakrát privíta HK Nitra.

Slovenská hokejová extraliga už pozná mená všetkých semifinalistov play-off, zloženie dvojíc aj program oboch sérií. Po Slovane Bratislava sa medzi kvarteto najúspešnejších klubov v tejto sezóne pridali postupne HKM Zvolen, HC Košice a v pondelok aj HK Nitra.

Tím spod Zobora zo štvrťfinále postúpil cez HK Poprad až triumfom v rozhodujúcom siedmom súboji, v ktorom doma triumfoval 3:1 a celé sériu ovládol 4:3.

Boj o finále sa začne už vo štvrtok 7. apríla súbojom HC Slovan Bratislava – HC Košice, o deň neskôr si obaja súperi zmerajú sily opäť v Bratislave. Počas víkendu 9. a 10. apríla na ľad obhajcu titulu HKM Zvolen vycestujú hokejisti Nitry.

Rozhodli detailyhokejo

V pondelok v Nitre padali góly až v druhej polovici duelu. Jeho skóre otvoril 31. minúte Adam Rockwood a o tri minúty neskôr zvýšil na 2:0 Tomáš Hrnka. V tretej tretine upravil Samuel Buček už na 3:0 a hostia potom už len skorigovali zásluhou Patrika Svitanu.

Rozhodli detaily. Nitra dala dva góly a zase sme chytali zajaca za chvost. Nič sa nedá robiť, taký je šport. V tom je šport pekný, že jeden tím musí zvíťaziť a druhé prehrať. Bohužiaľ, dnes sme prehrali my. Keď sa pozriem na celú sériu, tak si myslím, že sa nemám za čo hanbiť, odviedli sme kus peknej a dobrej roboty. Séria bola naozaj náročná. Treba pochváliť aj Nitru, hrala perfektný hokej a bola o ten zápas lepšia,“ zhodnotil autor jediného popradského gólu v siedmom súboji série Patrik Svitana vo videu na youtube HK Poprad.

Dobrá hra Nitry

V popradskom tíme absolvoval debut v play-off iba 20-ročný brankár Štefan Valluš, ktorý v najvyššej domácej hokejovej súťaži do pondelka odchytal iba 5 stretnutí.

Nitra hrá veľmi dobre v ofenzíve, ale začiatok zápasu bol z môjho pohľadu schopný. Ustáli sme ich začiatočný tlak a potom to už bolo z mojej strany lepšie. Rozhodli dva góly rýchlo po sebe. Pri prvom prišla chyba v predbránkovom priestore a zostal tam voľný hráč, ja som nedosiahol na puk. Druhý bol spoza hráča a to nás trochu emotívne posunul trochu nižšie,“ prezradil po neúspešnom súboji mladučký gólman.

Súboj na vlastnom ľade

Nitra v celej sérii doma prehrala dvakrát, no keďže dvakrát tiež uspela u „kamzíkov“, rozhodla výhoda záverečného siedmeho súboja na vlastnom ľade.

Táto séria nás veľmi dobre preverila. Poprad bol výborným súperom, ktorý nám zobral veľa síl. Doma sme stratili dva zápasy, čo by sa nám nemalo stávať. To si musíme prebrať, lebo doma by sme mali mať výhodu. Sme radi, že nám vyšiel posledný zápas, aj keď v prvej tretine tam bolo cítiť nervozitu. Ale ako nám padli góly, už sme to zo seba striasli a zápas ukontrolovali. V obrannom pásme sme robili dobré rozhodnutia s pukom, útočníci dobre pomáhali obrancom, to bolo dôležité,“ poznamenal po súboji Dušan Milo ako asistent hlavného kouča domáceho tímu Antonína Stavjaňu, cituje ho fanúšikovská stránka na sociálnej sieti HK Nitra s odvolaním sa na Hokejportal.

Po pondelku je už známe aj poradie klubov na 5. – 8. mieste. Piatu priečku napokon obsadili Michalovce, šiesta patrí hráčom Poprad, siedma hokejistom Banskej Bystrice a ôsma Prešovčanom.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.