Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grantovy program nkn nitrianska komunitna nadacia aby ludia ludom pomahali borina.jpg
Foto: archívne, Mesto Nitra

Grantový program Klub darcov je tu aj tento rok, Nitrianska komunitná nadácia vyhlasuje výzvu

Nitrianska komunitná nadácia vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe Klub darcov 2023.

Nitrianska komunitná nadácia vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí o grant v grantovom programe Klub darcov 2023. Cieľom grantového programu je podporiť inovatívne, netradičné a verejnoprospešné aktivity v meste Nitra z rôznych oblastí (kultúra, životné prostredie, vzdelávanie, voľný čas, šport, zdravie, sociálna oblasť), v tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa nadácie Natália Zákopčanová.

Členom Klubu darcov sa môže stať každý, komu záleží na meste Nitra. Uzávierka konzultácií žiadostí o grant je 19. júla do 12.00 hod. a uzávierka grantového programu (prijímania žiadostí o grant) je 21. júla o polnoci.

Úžitok širšej verejnosti

V tomto ročníku programu Klub darcov hľadáme opäť ľudí a organizácie, ktoré majú zaujímavé nápady, ako vylepšiť a rozprúdiť život v našom meste,“ uviedla programová manažérka Nitrianskej komunitnej nadácie Eva Vargová.

Podporia aktivity, ktoré prinášajú úžitok širšej verejnosti, riešia konkrétny problém aktívnym zapojením samotných obyvateľov do realizácie aktivít, prinášajú konkrétne riešenia a výsledky. Je potom už len na samotných obyvateľoch komunity priniesť nápad (projekt), ktorý by chceli vďaka finančnej podpore s vlastným aktívnym pričinením realizovať.

V grantovom programe sú vítané projekty zamerané na oblasti podpory vzdelávania, ochrany ľudských práv, poskytovania sociálnej pomoci, sociálnej inklúzie cudzincov v komunite, ochrany a tvorby životného prostredia, aktívnej kultúry a zachovanie kultúrnych hodnôt, rozvoja telesnej kultúry a ochrany a podpory zdravia. Maximálna výška grantu je 1 500 eur na jeden projekt.

Neziskové organizácie aj neformálne skupiny

Do výzvy sa môžu zapojiť neziskové organizácie so sídlom v meste Nitra alebo v okrese Nitra na realizáciu verejnoprospešného projektu v meste Nitra (najmä MVO a iné verejno-prospešné organizácie nezriadené za účelom podnikania), ale aj neformálne skupiny občanov (min. 3 osoby v jednej skupine, min. 1 osoba staršia ako 18 rokov).

Zverejnenie výsledkov bude 27. novembra na www.nkn.sk, realizácia projektov od 1. januára – 31. júla 2024 a vyúčtovanie projektov je do 30. augusta 2024.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X