Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 3.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF
11. decembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Diskusia()

Foto: Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre už po štvrtýkrát organizovala Vianočné posolstvo

Už tradične organizuje univerzita charitatívne podujatie Originálne Vianoce: Vianočné posolstvo – darovať a byť obdarovaný.

Cieľom charitatívneho podujatia Originálne Vianoce: Vianočné posolstvo je najmä darovať a byť obdarovaný. Už po štvrtýkrát sa na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre stretli klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb so študentmi i pracovníkmi univerzity.

Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 7.jpg
Foto: UKF

Dobročinné podujatia pripravila univerzita, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva UKF v spolupráci s Oddelením pre vzťahy s verejnosťou a sociálne veci UKF a Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK).

Obojstranné obdarovanie

Svoje výrobky prišli vo vestibule hlavnej budovy UKF prezentovať ZSS Viničky Nitra, Fénix Levice, Penzión Topoľčany, Kamilka Maňa, Vek nádeje Nové Zámky, Magnólia Hurbanovo a Jeseň života Levice. Klienti ponúkali na predaj svoje výrobky ako snehuliaky, stromčeky, anjeliky, zvončeky, svietniky, vianočné vence a mnoho iného.

Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 6.jpg
Foto: UKF

Zakúpením týchto výrobkov potešia záujemcovia vždy nielen seba a svojich blízkych, ale aj samotných predávajúcich, ktorým kúpou dajú dobrý pocit, že niekomu pomohli a tiež že vyjadrili uznanie a ocenenie práce, fantázie a šikovnosti rúk týchto ľudí.

Obdarovanie je vždy obojstranné. „Klienti prezentujú výrobky vlastnej tvorivosti a ich kúpou môžu zamestnanci či študenti školy, ale aj záujemcovia z verejnosti, obdarovať týchto ľudí, ktorí venovali svoj čas, chuť a energiu do prípravy originálnych vianočných darčekov,“ hovorí PhDr. Katarína Minarovičová, PhD., zástupkyňa vedúcej Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF v Nitre.

Daruj kúsok Vianoc

Súčasťou akcie Vianočné posolstvo je tento rok aj študentská aktivita s názvom Daruj kúsok Vianoc kúpou sladkého potešenia. Ako informovala PhDr. Miroslava Čerešníková, PhD., prodekanka pre vonkajšie vzťahy a rozvoj FSVaZ, študentky prvého ročníka študijného programu sociálne služby a poradenstvo v Ústave romologických štúdií FSVaZ UKF sa týmto dobrovoľníckym podujatím rozhodli pomôcť ľuďom bez domova.

Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 5.jpg
Foto: UKF

Výťažok z predaja sladkostí 10. a 11. decembra na pôde UKF a FSVaZ bude použitý na nákup surovín. Z nich uvaria vianočnú kapustnicu, ktorá 20. decembra v nízkoprahovom dennom centre v Nitre zohreje ľudí bez domova.

Veríme, že posolstvo tohto podujatia sa nekončí dnes či zajtra, ale jeho zmysel sa symbolicky prenesie až k príprave jedla pre ľudí bez domova, ktorí budú môcť tiež zažiť úžitok dobrej vôle iných ľudí,“ dodala na záver PhDr. Minarovičová.

Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 4.jpg
Foto: UKF
Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 3.jpg
Foto: UKF
Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo 2.jpg
Foto: UKF
Ukf vianoce podujatie vianocne posolstvo.jpg
Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X