Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2020_03_10_nitraveterina_02.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Stredná odborná škola veterinárna v Nitre
12. marca 2020 Nezaradené od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Foto: Nitrianska univerzita sa spojila so strednou školou a spoločne diskutovali o klimatických zmenách

Stredoškoláci zo Strednej odbornej škole veterinárnej v Nitre diskutovali spoločne s odborníkmi z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU.

Vieme, že vo svete aj u nás dochádza k istým klimatickým zmenám a ich prejavy už teraz možno badať. V budúcnosti im budeme musieť taktiež čeliť a aj preto sa na túto tému rozvíjala diskusia na nitrianskej Strednej odbornej škole veterinárnej.

2020_03_10_nitraveterina_01.jpg
Foto: SPU v Nitre

Navštívili ju totiž odborníci z Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Študentom strednej školy ukázali fakty súvisiace s týmito klimatickými zmenami.

Spoločne diskutovali na tému vody, protipovodňových a protieróznych opatreniach. „Ako budúcich agropodnikateľov ich zaujal blok prednášok o využití geografických informačných systémov a CAD systémov pri plánovaní opatrení v krajine,“ informoval Andrej Tárník zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre s tým, že spoločne hľadali aj možné riešenia na túto problematiku.

2020_03_10_nitraveterina_04.jpg
Foto: SPU v Nitre

Stredoškoláci majú tiež možnosť tieto svoje postrehy a nápady prezentovať na súťaži o riešeniach klimatickej zmeny, ktorá bola vyhlásená.

Stretnutie sa uskutočnilo v rámci projektu Podpora informačných aktivít zameraných na zníženie rizika povodní a na objektívne informovanie o nepriaznivých dôsledkoch zmeny klímy. Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ.

2020_03_10_nitraveterina_03.jpg
Foto: SPU v Nitre
2020_03_10_nitraveterina_02.jpg
Foto: SPU v Nitre

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X