Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ocenenie archeologia ukf nitra 3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.ukf.sk
23. septembra 2021 Zaujímavosti od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Foto: Katedra archeológie UKF získala ocenenie za nález vzácnej keltskej sošky

Vzácna soška bola objavená ešte v roku 2020, v tomto roku as však ceny neodovzdávali pre zlú pandemickú situáciu.

Slovenské národné múzeum a Pamiatkový úrad Slovenskej republiky organizovali slávnostné odovzdávanie výročných cien za najvýznamnejšie aktivity z oblasti poznávania, ochrany a prezentácie nášho kultúrneho dedičstva v priestoroch Zimnej jazdiarne v areáli Bratislavského hradu.

Svoje ocenenie si prevzali aj zástupcovia Katedry archeológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre spolu s Mgr. Máriou Hudákovou a Múzeom Spiša v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Dominikom Repkom, PhD., Mgr. Martinom Furmanom, PhD., Mgr. Matúšom Hudákom, Krajským pamiatkovým úradom Žilina a spoločnosťou Archeológia Spiš, s. r. o. Ocenenie odovzdal generálny riaditeľ Pamiatkového úradu Slovenskej republiky PhDr. Radoslav Ragač, PhD.

Ocenení boli Výročnou cenou časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2020 v kategórii Objav/Nález/Akvizícia za nález keltskej bronzovej sošky so zlatými očami.

Ocenenie archeologia ukf nitra 4.jpg
Foto: www.ukf.sk

Vzácna soška bola objavená v roku 2020 počas archeologického prieskumu v predhradí púchovského hradiska, archeologickej lokality Jánovce pri Poprade.

V roku 2020 sa podujatie vzhľadom na epidemickú situáciu nekonalo. Slávnostné odovzdanie cien laureátom sa uskutočnilo v predvečer otvorenia Dní európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku.

Katedra na výskume spolupracovala s inštitúciami aj odborníkmi.

Ocenenie archeologia ukf nitra 3.jpg
Foto: www.ukf.sk
Ocenenie archeologia ukf nitra 2.jpg
Foto: www.ukf.sk
Ocenenie archeologia ukf nitra 1.jpg
Foto: www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X