Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skoly koronavírus opatrenia
Foto: ilustračné, GettyImages
10. januára 2022 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skSITA Diskusia()

Deťom skončili predĺžené prázdniny a vracajú sa opäť do škôl, maturity a testovanie zatiaľ nezrušili

Školy sa opätovne riadia manuálom z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR – takzvaným školským semaforom.

Predĺžené zimné prázdniny sa skončili. V materských, základných aj stredných školách sa začína prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. Školy sa opätovne riadia takzvaným školským semaforom.

Žiaci sa zároveň budú môcť pretestovať na COVID-19, na tento účel Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR distribuovalo viac než tri milióny testov. Informoval o tom začiatkom januára odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Dátumy prázdnin

Po vianočných prázdninách môžu žiaci a študenti očakávať polročné prázdniny, ktoré pripadnú na 4. februára. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré ako prví absolvujú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja.

Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra.

Testovanie aj maturity

V školskom roku 2021/2022 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2022 uskutoční 18. mája.

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2022, je naplánované na 6. a 7. apríla. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca.

Štúdium na univerzitách

Taktiež sa otvárajú aj univerzity a vysoké školy. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre obnovuje štandardný režim prevádzky všetkých objektov UKF.

Zároveň však študentom odkazuje sledovať informácie a overiť si ich na jednotlivých fakultách. Skúškové sa teda môže konať prezenčne alebo tiež online v závislosti od rozhodnutia dekanov fakúlt.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X